İZMİR HABERLERİ

İzmir Doğalgaz'dan yangın eğitimi

DHA
09.05.2017 - 11:39Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmir Doğalgaz'ın, saha ve ofis personeline Temel Yangın Güvenliği eğitimi verildi. Eğitim İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Şubesi eğitmenleri tarafından teorik ve uygulamalı olarak 2 aşamada verildi.

Doğalgazın güvenli ve verimli kullanımıyla ilgili çalışmalarını çeşitli platformlarda sürdüren İzmir Doğalgaz, personelinin teknik ve kişisel gelişimine katkıda bulunak üzere yıllık planlı eğitim programlarını sürdürüyor. Eğitim sürecinin bir parçası olarak planlanan Temel Yangın Güvenliği eğitimi İzmir Doğalgaz Genel Müdürlüğü eğitim salonunda tüm personelin gruplar halinde katılımıyla gerçekleştirildi.

İki aşamalı eğitimin birinci bölümünde; temel yanma ve yangın bilgisi, personelin çevresindeki yangın risklerini tanıyarak gerekli yangın güvenlik önlemlerini almasını sağlamak, yangın anında doğru davranış biçimlerini, tahliye olurken dikkat edilecek hususları göstermek, acil durum ekiplerinin görevlerinin bilinmesini sağlamak, portatif yangın söndürücü cihazlarının kullanılmasını öğretmek, başlangıç yangınlarına müdahale edebilme becerisini kazandırmak hedeflendi.

İkinci aşamada ise her gruba tahliye tatbikatı ve yangın söndürme tatbikatı yaptırılarak acil durumlarda davranış biçimi ile ilgili farkındalık kazandırmaya yönelik uygulamalar yapıldı.

Eğitim sonunda tüm personele katılım sertifikası verildi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Doğalgaz'dan yangın eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Mayıs 2017 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Doğalgaz'dan yangın eğitimi haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:44
  • Guneş
   07:21
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:31
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı