Ege Haberleri

EGE

  İzmir’den Barcelona metrosuna transfer

  İZMİR, (DHA)
  16.07.2015 - 01:20 | Son Güncelleme:

  İZMİR merkezli Elektral A.Ş. üretimini ve ihracatını yaptığı otomatik satış makinelerini İspanya’ya ihraç etmek üzere önemli bir anlaşmaya imza attı.

  İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 20 bin metrekare kapalı alanda faaliyet gösteren Elektral A.Ş., mobil araç gereç satışında önemli bir marka olan İspanyol şirketi MOBILOSO’nun, satış otomatlarını üretmeye başlıyor. 20 farklı ürünü (hafıza kartı, özçekim çubuğu, koruma, pil, şarj aleti…vb) ister kredi kartı ile ister kağıt para ile satabilen, para üstü verebilen ve tüm dataları bir buluta aktarabilen ve buradan da şirket yetkililerine raporlayan sistemin dünyada bir ilk olduğu belirtildi. Bu iş modeli ile anlık kazanç ve satışların görülüp, tedarik zincirinin ona göre planlandığı ifade edildi. Firmaların yetkililerinin ortak çalışması ile yaklaşık 1 yıllık bir süreçte gerçekleştirdikleri bu projenin ilerleyen zamanlarda, Barcelona metrosunun yanı sıra Fransa metrolarında da kullanımının düşünüldüğü belirtildi.

  İzmir’den Barcelona metrosuna transfer

  Butik ve müşteri odaklı bir tasarım olan bu otomatların, ilerleyen zamanlarda Avrupa ve dünyanın diğer yerlerinden de benzer talepler almasını muhtemel gören şirket yetkilileri, “Dünyaya yüksek teknolojili Türk ürünü ihraç etmek bizi gururlandırıyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı