Ege Haberleri

  İzmir’de yoğun hafta sonu

  Hürriyet Haber
  06.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ULAŞTIRMA Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yarın İzmir’e gelerek, Cumaovası- Torbalı tren hattının temelini atacak. Bakanlar hafta sonunu kentte geçirecek

  Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, yarın Ege Üniversitesi Kampüsü içinde KİTVAK tarafından hasta ve hasta yakınları için yapılan konukevini, Narlıdere’de İlhan Onat İlköğretim Okulu’nu hizmete açacak. Torbalı’da saat 14.30’da Cumaovası- Torbalı tren hattının temelini atacak olan Yıldırım, Manisa’da İnci Lojistik - İntermodal deniz otobanının açılışını yapacak. Bakan, 18.00’de Erzurum Kültür ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret edecek, akşam da TCDD 3. Bölge Müdürlüğü’nde başarılı personele ödül verecek. Bakan Yıldırım, 8 Ekim Cumartesi günü İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilen “Türkiye’de kruvaziyer turizminin dünü, bugünü, yarını” konulu panele katılacak. 

  İdil Biret’i dinleyecek

  Kültür ve Turizm bakanı Ertuğrul Günay da yarın İzmir’de olacak. İzmir Üniversitesi’nin akademik yılı açılışında ilk dersi verecek, Torbalı’da saat 14.30’da Cumaovası- Torbalı tren hattının temel törenine katılacak. Tire ve Ödemiş Birgi’yi ziyaret edecek. Kültür Bakanı, İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın açılış konserinde dünyaca ünlü piyanist İdil Biret’i dinleyecek.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı