İZMİR HABERLERİ

İzmir’de Mağdur Kadınlar Koruma Altında

IHA
24.02.2015 - 13:42Son Güncelleme :

ŞİDDETE UĞRAYAN KADINLARA DESTEK OLMAK VE HAKLARININ KORUNMASINA KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA HİZMET VEREN ‘KARŞIYAKA BELEDİYESİ KADIN SIĞINMAEVİ’, MAĞDUR KADINLAR İÇİN ŞİDDETSİZ BİR YAŞAMIN İLK ADRESİ OLDU.

IHA

Karşıyaka Belediyesi Kadın Sığınma evinde yılda ortalama 100 kadına güvenli barınma imkanı sunulurken, danışmanlık ve kurs gibi hizmetlerle yeni bir yaşama hazırlanmaları sağlandı.
Son dönemde artış gösteren kadına yönelik şiddet olayları kadın sığınma evlerinin önemini de artırdı. Şiddete uğrayan kadınlara destek olmak ve haklarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla hizmet veren ‘Karşıyaka Belediyesi Kadın Sığınmaevi’, mağdur kadınlar için şiddetsiz bir yaşamın ilk adresi oldu. 2007 yılında kurulan tesis, bugüne kadar yılda ortalama 100 kadına hizmet verdi. Uygulanan gizlilik politikası sayesinde sığınmaevi sakinlerine üst düzey güvenlik sağlanırken, toplumsal yaşamdan kopmamaları için de pek çok sosyal hizmete imza atıldı.
HOBİ VE MESLEK KURSLARI
18 - 60 yaş arası, fiziksel, cinsel, psikolojik ya da ekonomik istismara uğrayan kadınlara kucak açan sığınmaevinde; talepler doğrultusunda düzenlenen hobi ve meslek edindirme kursları sayesinde mağdur kadınlar iş bulup yeni bir hayata başlama şansına kavuştu. Sığınmaevinde kalan kadın ve çocuklara 1 psikolog, 1 sosyolog, 1 hemşire, 1 çocuk gelişim uzmanı ve 9 güvenlik görevlisiyle hizmet verilirken, tüm zaruri ihtiyaçları da karşılandı.
Başvuru ve detaylı bilgi için Karşıyaka Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne, 399 40 81 numaralı telefondan ulaşılabileceği belirtildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir’de Mağdur Kadınlar Koruma Altında hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 13 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir’de Mağdur Kadınlar Koruma Altında haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı