Ege Haberleri

EGE

  İzmir’de kurtuluş coşkusu

  Hürriyet Haber
  09 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 09 Eylül 2000 - 00:01

  İZMİR'in düşman işgalinden kurtuluşunun 78'inci yıldönümü bugün törenlerle kutlanacak. Sabah 08.30'da Kadifekale'den 21 pare top atışıyla başlayacak törende, önce İzmir'e ilk giren askerlerimizin şehit olduğu Halkapınar'daki şehitlik ziyaret edilecek, ardından Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk konulacak. Tören Cumhuriyet, Kordonyolu Vasıfçınar, Konak Meydanı'ndaki etkinliklerle gün boyu sürecek.

  KONAK Meydanı'nda 10.30'da süvarilerin İzmir'e girişinin temsili canlandırılması ve Hükümet Konağı gönderine bayrak çekilmesinden sonra izcilerin Malazgirt, Samsun ve Kocatepe Şehitlikleri'nden getirdiği toprak Konak'ta İlk Kurşun Anıtı'na törenle dökülecek ve 11.00'de geçit töreni başlayacak. Cumhuriyet Meydanı'ndaki törene katılanlar saat 12.15'te dünyanın hayran olduğu Türk Yıldızları Akrobasi Timi'nin gösterisini izleyecek.

  SAAT 17.00'den itibaren ise Cumhuriyet, Konak Meydanları ile Karşıyaka Vapur İskelesi ve Bornova Hükümet Konağı önünde belediye bandoları konser verecek. Vasıf Çınar Meydanı ile Konak Meydanı'nda ‘‘Atatürk Destanı’’ konulu dia gösterisi ile zeybek oyunları 21.00'de başlayacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı