Ege Haberleri

EGE

  İzmir’de korkutan yangın

  Turaç TOP, Turan GÜLTEKİN, Bahri KARTAŞ / İZMİR, (DHA)
  19 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 17 Ağustos 2012 - 11:07

  Çiğli’de ambalaj sanayisi için mürekkep üretilen bir fabrikada yangın çıktı. Patlamaların yaşandığı fabrikadaki yangından çıkan siyah dumanlar gökyüzünü kapladı.

  Perşembe günü saat 15.45 sıralarında, Çiğli İlçesi’ndeki İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde 10002 Sokak’taki, Gündoğan Tuncer’e ait olduğu belirtilen, ambalaj sanayisi için mürekkep üretilen bir fabrikada, iddiaya göre vernik motorunun patlamasıyla yangın çıktı. Fabrikada bulunan kimyasal maddeler nedeniyle yangın bir anda büyürken, gökyüzünü simsiyah bir duman kapladı. İçeride bulunan 10’u aşkın işçi dışarı çıkıp canlarını kurtarırken, üç katlı fabrikada patlamalar da meydana geldi. Gökyüzüne yükselen dumanlar İzmir’in birçok semtinden görülürken, vatandaşlar arasında korkuya neden oldu. Haber verilmesiyle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ve bağlı gruplarından 40 yakın itfaiye aracı olay yerine sevkedildi. İtfaiye ekipleri, su ve köpük sıkarak yangına müdahale etti. Binanın çatısı çökerken, yangın kısmen kontrol altına alındı. Alevler yan tarafta bulunan ve soğutma panelleri üreten bir işyerine de sıçradı, ancak kısa sürede söndürüldü. Polisin çevredeki yolları trafiğe kapatıp önlem aldığı yangına müdahale eden itfaiye görevlilerinden bazıları, dumandan etkilendi. İzmir İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır’ın da aralarında bulunduğu itfaiye görevlilerine olay yerindeki ambulanslarda müdahalede bulunuldu. Dumanların çıkmaya devam ettiği fabrikadaki kısmen kontrol altına alınan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

  İzmir’de korkutan yangın


  KONTROL ALTINA ALINDI
  İzmir’in Çiğli İlçesi’nde ambalaj sanayisi için mürekkep üretilen bir fabrikada çıkan yangın, yaklaşık iki saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı. Fabrikanın kullanılamaz hale geldiği, çevredeki park halindeki otomobillerin de zarar gördüğü yangınla ilgili soğutma çalışmaları başlatıldı.

  http://webtv.hurriyet.com.tr/2/36796/0/1/izmir-de-korkutan-yangin.aspx

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı