Ege Haberleri

EGE

  İzmir’de can yeleği operasyonu

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  31.07.2015 - 01:09 | Son Güncelleme: 30.07.2015 - 11:25

  İZMİR’de polis ve zabıta ekipleri, Suriyeli sığınmacıların yoğun olarak yaşadığı Basmane semtindeki Oteller Sokağı ve çevresinde can yeleği operasyonu yaptı.

  İzmir’de can yeleği operasyonu

  Çok sayıda çevik kuvvet polisinin de destek verdiği operasyonda Oteller Sokağı ve çevresinde ani baskın yapan ekipler kaldırımlarda, yeşil alanlarda, parklarda yatan Suriyelilerin kimliklerini kontrol etti, ellerindeki poşetlerde bulunan can yeleklerini topladı. Bunun haricinde standartlara aykırı olarak, merdivenaltında üretilen can yelekleri de, satışa sunuldukları çevredeki işyerlerinden toplandı.

  İzmir’de can yeleği operasyonu

  Üzerlerinde kimlikleri bulunmayan sığınmacılar kimlik sorgulamaları için emniyete götürüldü. Operasyon kapsamında 300’e yakın can yeleği toplayan ekipler, bunların hayat kurtarmayacağı, ölüme neden olabileceği uyarısında da bulundu.

  İzmir’de can yeleği operasyonu

  Standartlara aykırı olarak üretilip ucuz fiyatla satılan can yelekleri, DHA’nın haberiyle gündeme taşınmıştı. Bu yeleklerin hayat kurtarmak bir yana, su emeceği için, giyeni suya batıracağına dikkat çekilmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı