Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İzmir Cup yarın start veriyor

Hafta sonu eleme müsabakalarıyla başlayacak 7. TEB Uluslararası İzmir Cup'ın "başlangıç vuruşu" yarın yapılacak.

A.A
SON GÜNCELLEME

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından bu yıl 7. kez düzenlenecek TEB Uluslararası İzmir Cup Tenis Turnuvası'nın "başlangıç vuruşu" yarın yapılacak.Örmekköy'deki Ulusal Tenis Eğitim Merkezi'nde 13-21 Eylül tarihlerinde düzenlenecek ve cumartesi günü eleme müsabakalarıyla başlayacak organizasyonda, ana tablo müsabakaları pazartesiden itibaren yapılacak.

Daha önce toplam para ödülü 64 bin avro olan turnuvanın derecesi, Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) tarafından arttırılırken, toplam para ödülü de 106 bin 500 avroya çıkartıldı. Toplamda 74 maça ev sahipliği yapacak turnuvaya 30 farklı ülkeden 60 sporcunun katılımı beklenirken, milli tenisçiler Marsel İlhan, Barış Ergüden, Tuna Altuna ve Cem İlkel gibi sporcular da turnuvada Türkiye'yi temsil edecek.

Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Yüksel Pınar, yaptığı açıklamada, bu sene 7.'sini düzenleyecekleri organizasyonun para ödülünün arttırıldığını ve yeni bir sponsorlarının olduğunu söyledi. İzmir Cup'ın İzmir için çok önemli bir organizasyon olduğunu kaydeden Pınar, "İzmirlilerin bu organizasyona ortak olması, gönüllü olması ve sahip çıkması gerekiyor. Bu sene her yıl olduğu gibi yerel yönetimlerimiz yine bize destek veriyor. Bugünden itibaren kentin bir çok noktasında turnuvayla ilgili afişlerimiz asılacak. Turnuva boyunca da Ulusal Tenis Eğitim Merkezi'ne ücretsiz servisler olacak" dedi.

Öte yandan turnuvanın yarın Kültürpark Tenis Kulübü'nde yapılacak "başlangıç vuruşu"na Çağla Şikel ve Emre Altuğ'un da katılacağı bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler