Gündem Haberleri

  İzmir Çiğli Belediye Başkanı'nın beyin ölümü gerçekleşti

  Hürriyet Haber
  14.11.2009 - 17:21 | Son Güncelleme:

  Bir haftadır İstanbul’da tedavi altında tutulan ve bugün Florence Nightingale Hastanesi’nde yoğun bakıma alınan Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut’un beyin ölümünün gerçekleşti.

  1993'te yakalandığı akciğer kanserini, ardından da 2003'te teşhis edilen ve karaciğerine sıçrayan kolon kanserini alt eden 29 Mart seçimlerinde de ikinci kez koltuğa oturan Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut, yoğun bakıma alındı.

   

  Geçtiğimiz hafta kontrol için İstanbul’daki doktoruna giden ve bir haftadır burada bulunan Başkan Bulut’un dün gece fenalaşarak Florence Nightingale Şişli Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı öğrenildi. Bulut’un yerine vekalet eden Belediye Başkan Yardımcısı Metin Solak öğlen saatlerinde, Başkan Bulut’un yoğun bakımda tutulduğunu doğrulayarak, durumunun doktorlar tarafından "kritik" olarak değerlendirildiğini söyledi.

   

  CHP’LİLER İSTANBUL'A YOLA ÇIKTI


  Başkan Bulut’un sağlık durumunu haber alan CHP’liler ve Belediye Meclis üyeleri otobüs ve uçakla İstanbul’a hareket etti. Saat 15.30 sıralarında, yaşamsal faaliyetlerini makineye bağlı sürdüren CHP'li Çiğli Belediye Başkanı Ensari Bulut'un beyin ölümünün gerçekleştiği açıklandı.  

   

  Tıbbi tedavinin yanı sıra doktorların tavsiyesine de harfi harfine uyan, hatta bu nedenle cep telefonu bile kullanmayan Başkan Bulut, hastalığına karşı direncini de iyileşme umudunu da kaybetmediğini sık sık tekrarlıyordu.

   

  53 YAŞINDAYDI

  Başkan Ensari Bulut, 1956 yılında Diyarbakır doğdu. İlköğrenimini İzmir'de, orta öğrenimini ise Kırşehir ve Çanakkale Öğretmen Okulu'nda yatılı okuyarak tamamladı. 1975/76 döneminde Diyarbakır Eğitim Enstitüsü Almanca Bölümü'nden mezun oldu. Meslek hayatı boyunca, öğrenci temsilciliği, demokratik derneklerde yöneticilikler yaptı. Siyasetle bu dönemde tanıştı. 12 Eylül askeri darbesinden sonra görevinden ayrıldı. Ardından demokratik köylü hareketi olan 'Köy Koop İzmir Birliği'nin çeşitli kademelerinde yöneticilik yaptı. Bu yapı içinde Macaristan ve Avusturya'da ihracat organizasyoncusu olarak görev aldı. 1990'dan sonra kendi şirketini kurdu. Belediye başkanı seçilince şirketini devretti. 1984 yılında SODEP'e girdi ve gençlik komisyonlarının ilk kurucu üyelerinden birisi oldu. SHP'nin ve CHP'nin çeşitli yönetim kademelerinde görev aldı. 2004 ve 2009 yerel seçimlerinde Çiğli'den belediye başkanı seçildi. İzmir'de çeşitli sivil toplum örgütleri ve BİLSES'in (Bilimsel Eğitim Vakfı) kurucu üyesi olan Ensari Bulut evlidir.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı