İZMİR HABERLERİ

İzmir Büyükşehir Seferihisar’da Toprak Analizi Yaptı

IHA
11.07.2015 - 11:43Son Güncelleme :

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EKİPLERİ, ÜCRETSİZ SÜRDÜRDÜĞÜ TOPRAK ANALİZİ ÇALIŞMALARINA SEFERİHİSAR İLÇESİNDEN DEVAM ETTİ.

IHA

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ürün kalitesi ve toprağın verimini artırabilmek için başlattığı ücretsiz toprak analizi çalışmalarına Seferihisar ilçesinden devam etti. Ekipler, ilçede toplam 307 toprak analizi gerçekleştirildi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz toprak analizi çalışmalarını Seferihisar ilçesinden sürdürdü. Ekipler, 307 toprak analizi yaparken analiz çalışmalarının tamamlanmasının ardından Seferihisar Turgut Mahallesi’nde bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkan Vekili Ertuğrul Tugay’ın sorumluluğunda sürdürülen çalışmanın rapor toplantısına, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Ferdan Çiftçi, Köy Koop Yönetim Kurulu Üyesi Neptün Soyer, Büyükşehir ve Seferihisar Belediyeleri yetkilileri, mahalleye dönüştürülen köylerin muhtarları, toprak sahipleri ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda katılımcılara, toprak analizinin amacı ve sonuçları anlatıldı.
Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, toplantıda yaptığı konuşmada, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu, tarımla ilgili yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’ye örnek oluyor. Bayındır’dan çiçek alıyor, Tire’den süt alıyor, üreticiyi koruyor, kolluyor, yaşaması için bütün imkanlarını seferber ediyor. Bugün de burada üreticimizin kendi gücüyle altından kalkamayacağı 307 bahçe-tarla gibi çok önemli bir sayıda analiz hizmetin, Büyükşehir Belediyemiz gerçekleştirdi. Şimdi çiftçimiz, ne kadar gübre kullanması gerektiğini, neye ihtiyacı olduğunu ve daha kaliteli üretimi nasıl yapacağını biliyor. Maalesef ki ülkemizdeki tarım politikası üreticiyi yok etmek yönelik. İzmir’de, Büyükşehir Belediyemiz onlara nefes aldırıp, yaşatmak için mücadele veriyor. Biz de ilçemizde köylümüzü yaşatmak için üretici pazarları kurup, onları üretmeye teşvik etmeye çalışıyoruz. Köylünün tarlasıyla, şehirlinin sofrası arasındaki bağın kopmaması, her şeyden önce sağlıklı nesiller yetiştirmek için çok önemli. Çiftçimize, köylümüze verdiği destek nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu’na minnettarız” dedi.
Toplantıda ayrıca, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen yarımada projesi ve koyun, keçi, arıcılık ve fide desteğiyle ilgili yapılan çalışmaların da bilgisi paylaşıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Büyükşehir Seferihisar’da Toprak Analizi Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Büyükşehir Seferihisar’da Toprak Analizi Yaptı haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:43
  • Guneş
   07:20
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:09
  • Akşam
   18:33
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı