İZMİR HABERLERİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:

AA / Emre Umurbilir
22.03.2016 - 17:45 |Son Güncelleme :

- "Teröre karşı dik durmalı, korkmamalı ve günlük yaşantımıza devam etmeliyiz"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:
AA / Emre Umurbilir

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Teröre karşı dik durmalı, korkmamalı ve günlük yaşantımıza devam etmeliyiz" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin açıklamasına göre üç radyonun ortak canlı yayınına katılan Kocaoğlu, terörün tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından şiddetle lanetlenmesi gerektiğini belirtti.

Kocaoğlu, terörün giderek arttığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Birlik ve beraberlik içinde olup, terörü lanetlemeliyiz. Teröre karşı dik durmalı, korkmamalı ve günlük yaşantımıza devam etmeliyiz. Bu da geçecek. Bu ülke, birlik ve beraberlik içinde yönetilecek. Bu topraklarda çok büyük mücadeleler, bağımsızlık savaşları verildi. Dünyaya örnek olunan mücadelelerde bulunduk. Bu toplum, Anadolu insanının sağduyusu, vatanseverliği, millet bilinci ile bu kötü günleri hep birlikte aşacaktır. Bir an evvel barışın gelmesi, kardeşliğin pekişmesi gerekli."

"İzmir’de 90 dakika uygulamasının belli bölgelerde neden sistemden çıkarıldığı” yönündeki soruya Kocaoğlu, "Bölgeleri yoğunluğun olduğu yerleşimlere göre sınıflandırıyoruz. Kilometre hesabına göre yapılan bir çalışma bu. Keşke bedava götürebilsek. Ancak ulaşım politikalarının değişmesi gerekiyor. Ben bu konuyu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım’a da birçok kez söyledim" yanıtını verdi.

Kocaoğlu, İzmir'de katı atık bertaraf tesisi kurulmasına ilişkin yer sıkıntısı bulunduğuna değinerek, "Menderes’e gittik, taşlık bir yer, ot bitmiyor. Menderes Belediyesi ‘İstemiyoruz' dedi. Olabilecek en iyi yerde yapmaya çalışıyoruz. İzin verilmiyor. Ne olacak, sonu nereye gidecek, biri bana bunu söylesin" diye konuştu.

İzmir ile ilgili bakan ve milletvekillerinin "Büyükşehir ile çalışmak, İzmir’in sorunlarını çözmek istiyoruz" yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Kocaoğlu, "Beraber iş yapmak isteyen kurum, beraber iş yapmak isteyen insanlar, son dönemdeki karalama kampanyasına girer mi? 'Biz yanındayız, destekleriz' laflarına benim karnım tok. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" ifadelerini kullandı.

Kocaoğlu, ilçe belediyelerinin toplaması gereken katı atık bedellerini, İZSU faturalarında topladıklarına işaret ederek, bu nedenle su faturalarının şiştiğini, toplanan bedellerden bir kuruş almadıklarını kaydetti.

Aziz Kocaoğlu, "bürokratik engeller" dolayısıyla "Körfez Projesi"nin hayata geçirilemediğini ileri sürdü.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mart 2016 tarihinde saat 17 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

06 Aralık 2019, Cuma
 • İmsak
  06:39
 • Güneş
  08:07
 • Öğle
  13:07
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı