İZMİR HABERLERİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:

AA / Efsun Yılmaz
24.01.2015 - 14:26Son Güncelleme :

- "Bugün dünyada kalkınma hızında kentimizin ikinci olmasında çevre yatırımlarının payı çok büyük"

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Efsun Yılmaz

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentin kalkınma hızında dünya ikincisi olarak belirlenmesinde çevre yatırımlarının büyük payı olduğunu belirtti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü'nün, Bayındır'a bağlı Yakapınar, Alankıyı, Kızılcaova, Yeşilova, Karahalilli, Furunlu ve Çırpı mahalleleri ile Selçuk’ta Zeytinköy ve Barutçu mahallelerinin içme suyu iletim ve şebeke hatlarını yenilemesi nedeniyle temel atma töreni düzenlendi.

Törende konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yaklaşık 7,5 milyon lira maliyetli yatırım sayesinde bölge halkının daha sağlıklı, kaliteli ve uzun ömürlü borularla taşınan içme suyuna kavuşacağını kaydetti.

Brookings Enstitüsü'nün 2014 yılı için yaptığı araştırmada İzmir'in dünyadaki 300 kent arasında en hızlı gelişen 2. kent olarak belirlendiğine dikkati çeken Aziz Kocaoğlu, bu başarının kentte sağlanan dayanışma ve güven ortamının eseri olduğunu ifade etti.

İzmir'in geçmiş yıllarda yaratılan negatif enerji sonucu girdiği durağanlıktan kurtulduğunu ifade eden Kocaoğlu,"İzmir, büyümek kalkınmak zorunda. Biz de bunun için kentin tüm dinamikleriyle çalışıyoruz" dedi.

Kocaoğlu, özellikle tarım sektörünün kalkınması adına 11 yıldır yasaların izin verdiği her türlü kaynağı ayırarak kırsalı desteklemek için seferber olduklarını söyledi.

İzmir'in çevre yatırımları konusunda da önemli mesafeler aldığını dile getiren Aziz Kocaoğlu, "Bugün dünyada kalkınma hızında kentimizin ikinci olmasında bu çevre yatırımlarının payı çok büyük" diye konuştu.

Yeni bağlanan 9 ilçedeki tüm arıtmaları ve kanalizasyon şebekelerini tamamlayacaklarını ifade eden Kocaoğlu küçük köylerde ise arıtma problemini kökten çözecek yeni bir sistem üzerinde çalıştıklarını anlattı.

- 9 yerleşim birimi suya kavuşacak

Temeli atılan 170 km uzunluğundaki içmesuyu şebeke ve iletim hatlarının tamamlanmasıyla birlikte, Bayındır ilçesi Yakapınar, Alankıyı, Kızılcaova, Yeşilova (Çıplakköy), Karahalilli, Furunlu ve Çırpı mahalleleri ile Selçuk ilçesi Zeytinköy ve Barutçu mahalleleri daha sağlıklı, kalite standardı yüksek ve uzun ömürlü borularla içme suyuna kavuşacak.

Yatırım kapsamında ayrıca Alankıyı köyünde 1 adet 100 metreküplük yeni içme suyu deposu, 1 terfi merkezi, 1 yeni kuyu, 17 tahliye odası ve 11 sayaç odası imalatı yapılacak ve 1 yeni pompa devreye alınacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2015 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: haberi güncellenecektir.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   06:08
  • Guneş
   07:49
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:05
  • Yatsı
   19:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı