İZMİR HABERLERİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu:

AA / Efsun Yılmaz
31.12.2014 - 12:23Son Güncelleme :

- "2014 yılında ülkemizin de kentimizin de belediyemizin de belli sıkıntıları oldu"

YEREL HABERLER İZMİR

AA / Efsun Yılmaz

İZMİR (AA) - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2014 yılında Türkiye'nin de İzmir'in de belli sıkıntıları olduğunu söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda personelin yeni yılını kutlayan Kocaoğlu, 2014'ün bir seçim yılı olduğunu, seçimden sonra 2014-2015 Stratejik Planı'nı tamamladıklarını ve yol haritasını belirlediklerini kaydetti.

Yol haritasının ve finans yapısının belli olduğunu ifade eden Kocaoğlu, "2015 yılından itibaren, karar altına aldığımız ve Stratejik Planımızda belirttiğimiz, öncelik sırasına koyduğumuz projeleri hayata gerçekleştirmek üzere hep birlikte yolumuza devam edeceğiz. Sizden bir tek dileğimiz var. Çalışmalarımızı hızlandırıp İzmirli hemşehrilerimizin bize verdiği güvene, desteğe layık olabilmektir" dedi.

Yaptıkları çalışmalara hız vermek istediklerini vurgulayan Aziz Kocaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Doğruyu hep birlikte bulmaya çalışıyoruz. Hata yapmamaya çalışıyoruz. Hata yaptıysak da hatamızı kabul edip dönecek erdemi gösteriyoruz. 2014 yılında ülkemizin de kentimizin de belediyemizin de belli sıkıntıları oldu. Sıkıntısız bir hayat zaten mümkün değil. İnişler ve çıkışlar normal. Önemli olan, çıkışları artırmak için çaba göstermektir. Bizim de yapmamız gereken bu. Ben gelecekten son derece eminim ve umutluyum. Biz kader birliği yaptıkça, işimizi beynimizin kılcal damarlarında hissettikçe başaramayacağımız hiç bir konu yoktur. "

Kenti ve kentte yaşayan insanların yaşam standardını ve gelir düzeyini yükseltip yerelde kalkınma hedefine ulaşmak istediklerini dile getiren Kocaoğlu, "İzmir'in ülke büyüme ortalamasının çok üzerinde büyüdüğü bir realite. Bir yabancı kuruluşun raporuna göre Türkiye’de fert başına düşen gelir 10-12 bin dolar arasında gezerken İzmir’de bu rakam hızlı bir şekilde 19 bin dolara çıkmıştır. Bunda İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yapılan yatırımların katkısının büyük olduğunu düşünüyorum. İzmir şu anda motive olmuş bir kenttir. Bunu hep birlikte sağlıyoruz" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:38
  • Guneş
   07:15
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:14
  • Akşam
   18:39
  • Yatsı
   20:04
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı