« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İzmir BŞB 2010'da 267 madalya aldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki sporcuların, geçen yıl toplam 267 madalya kazandığı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, okçuluk, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2010'daki en başarılı branşlarından biri oldu. 27 altın, 12 gümüş ve 12 bronz madalya kazanan okçular, Avrupa Şampiyonası'nda 4 birincilik, bir ikincilik elde ettiler.

Yağız Yılmaz, Yusuf Çorba ve Sermet Çınar'dan oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Klasik Yay Genç Erkek Takımı ise Federasyon Kupası Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nda topladığı 236 puanla dünya rekorunun sahibi oldu.
İzmir Büyükşehir Belediyesi judocularıysa yurt dışında 5 altın, 9 gümüş ve 15 bronz madalya aldı. Gülşah Kocatürk, Derya Cıbır, Kudret Eğilmez, İrem Özkan ve Mecit Tunç, katıldıkları tüm şampiyonalarda kürsüye çıkmayı başardılar.

Üç yıl üst üste Türkiye Şampiyonu olup bayanlarda “Yılın Güreş Oscarı”nı kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi güreşçileri, 2010'da 8 altın, 14 gümüş ve 21 bronz madalyayı boyunlarına taktılar.
24 altın, 26 gümüş ve 19 bronz madalya alan İzmirli atletler, tüm branşlar içinde en fazla madalya alan ekip oldu. Sırıkla yüksek atlamada Merve Karaca, 3.35 ile Yıldızlar Salon, Özkan Baltacı ise çekiç atmada 75.20'lik derecesiyle Yıldızlar Türkiye Rekoru kırdı.

Adana'da 26-28 Kasım'da yapılan Sualtı Ragbisi Türkiye Şampiyonasında ise bayan ve erkek takımları üst üste 6. kez şampiyon oldular. Erkek takımı, tek gol bile yemeden mutlu sona ulaşırken, attığı 90 golle Türkiye gol rekorunu kırdı.

Cimnastik, tekvando, halter, briç ve hentbol branşlarıyla birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları, geçen yıl katıldıkları müsabakalardan 90 altın, 83 gümüş ve 94 bronz olmak üzere toplam 267 madalya kazandı. Kulübün 116 sporcusu da milli takımlarda Türkiye'yi temsil etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler