Ege Haberleri

EGE

  İzmir bizi yalnız bıraktı

  Burcu TANER / İZMİR, (DHA)
  31.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Ticaret Odası’nın (İTO) meclis toplantısında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, kentteki önemli projelerle ilgili görüşlerini paylaştı.


  İzmir’i fuarlar ve kongreler kenti olarak görmeyi herkesin istediğini, ancak yıl içinde düzenlenen fuarlarda aslan payını İstanbul’un aldığını, İzmir’in ise Bursa’dan sonra üçüncü sırada yer aldığını belirtti.
  İzmir’in fuarlar ve kongreler kenti olması amacıyla İzmir Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’nun (CVB) başkanlığını da İTO’nun yürüttüğünü hatırlatan Demirtaş, şunları kaydetti: “Elimizden gelen her türlü desteği veriyoruz. Ama ne yazık ki bu konuda kruvaziyerde olduğu gibi hiçbir kurumdan destek alamıyoruz. İTO elini uzattıysa herkes çekiliyor. Bu para değil, birlikte güç olma meselesi. Ne yazık ki kongre bürosuna destek olunamıyor. Avrupa’da bürolar 34 personelle çalışır, bizde 2 kişi var. 2012 bütçemiz 516 bin lira olarak planlandı. Oysa Avrupa’da ortalama bütçe 1 miyon Euro. ‘Özel İdare’den, TÜRSAB’dan para gelir, üyelerimizin aidatları var. Bu bütçeyi sağlarız’ dedik, ama yarısına bile erişemedik. Barselona fuarı için daha dün İTO bütçesinden 50 bin lira ayırdık. İzmir nasıl kongre ve fuarlar kenti olacak? İzmir, İTO’yu bu konuda da yalnız bıraktı. Belediyemizin kuruluşu İZFAŞ da bu işin içinde ama Avrupa’da en büyük kaynağı belediyeler veriyor. Bu konuda belediyeyle görüşeceğiz.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı