Ege Haberleri

EGE

  İzmir-Atina seferlerine heyecanla bakıyoruz

  Cesur SERT/İZMİR, (DHA)
  18 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 17 Ağustos 2009 - 21:19

  Pegasus Airlines ve Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, İzmir-Atina uçak seferlerine heyecanla baktıklarını, haftada 3 sefer olacak uçuşlara, rekabetle bir talep oluşacağını söyledi.

  PEGASUS Airlines’in sponsorluğunu üstlendiği ‘PWA Windsurf Dünya Kupası Genel Klasmanı’ yarışlarını için Alaçatı’ya gelen Pegasus Airlines ve Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, İzmir-Atina uçak seferlerine heyecanla baktıklarını, haftada 3 sefer olacak uçuşlara, rekabetle bir talep oluşacağını söyledi.İstanbul’dan Alaçatı’ya gelince insanın enerjisi arttığını söyleyen Ali Sabancı, herkesin çok genç, sağlıklı olduğunu, ‘müthiş sporlar yapıldığını’ söyledi. Ali Sabancı şöyle dedi:
  Sakıp amcam gibi olmak
  “Dünyanın dört yanından 80’e yakın sporcu var. İnsanların neşesi yerinde. Ben de neşeli bir insanım ama Sakıp amcam gibi olmak zor. Bir laf vardır ‘40 fırın ekmek yemen lazım’ diye. Bana göre Türkiye’de ‘fırın’ yok. Sakıp bey olabilmek için bu ekmekleri yiyecek fırın bile yok. Rahmetli amcam Sakıp Sabancı gibi kimse olamaz. Gülmeyi, eğlenmeyi seviyorum. Rüzgar sörfü sporuna katkıda bulunabildiğimiz için çok mutluyum. Sörf yapmayı 10 yıl önce denedim, bir daha da elimi sürmedim. Yapamadım.”
  Yüzde 100 büyüme
  Sponsorlukta ikinci yılları olduğunu, 3 yıl daha devam edeceklerini belirten Ali Sabancı, geçen yıl Alaçatı’ya 5 günde 7 bin 500 kişinin geldiğini, bu yıl rakamın 15 bin kişi olduğunu söyledi. Organizasyonun her yıl yüzde 100 büyüdüğünü bildiren Sabancı, “Bu sporun ne kadar önemli olduğunu yeni yeni kavrıyorum. Rüzgar sörfünün Formula-1’i. Medya ve biz sponsorlarla bu spor daha da çok tanınabilir” diye konuştu.Geriye dönüp baktığında iş hayatındaki hamleleri hiç risk almadan yapmış gibi durduğunu vurgulayan Ali Sabancı, rol aldığı ‘3G’ reklamını da anlattı. İş hayatında çok mantıklı ve güvenilir bir ekiple çalıştığını belirten Sabancı, şunları söyledi:
  Bizim işimiz çok riskli
  “Onların beni desteklemesiyle yapılıyor bu işler. Son 4 yıla baktığımda o riski kendimde hissettim. Bizim işimiz çok riskli ve çok dikkatli olmak zorundasınız. Reklamda dediğim gibi alt yapının güçlü olması lazım. Heyecan, zevk katmamız lazım. Vodafone’nun CEO’su çok yakın dostum. Akıllarından böyle bir proje geçiyormuş, bana teklif ettiler. Onların kafasındaki, 3G’nin hızıyla uçağın hızının birbirine iyi uyumuydu. Ben de bu reklam teklifini kabul ettim. Pegasus’un da, Vodafone’nun da reklamı oluyor. İyi de oldu. 6.5 saat vakit harcadık. Ağzım iyi laf yapar ama 8 cümleyi 6.5 saatte söyledim. Hem ben çalışıyorum hem de takribi 50 kişilik ekip çalışıyor. O yorgunluğun karşılığını aldım.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı