İZMİR HABERLERİ

İzmir Alsancak'a da imar itirazı

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)
29.03.2017 - 13:26Son Güncelleme :

ŞEHİR Plancıları Odası İzmir Şubesi'nin, Göztepe'ye inşa edilecek yeni stat için gerçekleşen imar plan değişikliğine yaptığı itiraza tepkiler sürerken Alsancak Stadı'na da aynı konuda bir itiraz yapıldığı ortaya çıktı.

Mustafa KÖPRÜLÜ / İZMİR, (DHA)

2014'te depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılıp 2015'te yıkılan emektar tesisin yerine inşa edilecek yeni statla ilgili imar plan değişikliğine, 1 aylık askı süresinin son günü olan 28 Mart'ta kimliği açıklanmayan bir kişi tarafından itiraz dilekçesi verildiği öğrenildi. Konuyla ilgili son kararı Konak Belediyesi'nin vereceği, itirazın reddi halinde söz konusu şahsın 60 gün içinde dava açma hakkının doğacağı belirtildi.

İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Başkanı Ali Erten, imar planına yapılan itirazın süreci olumsuz etkilemeyeceğine inandığını söyleyerek, "Meslek odaları tarafından itiraz dilekçesi verilmemesi önemli. Bu aşamada konu yargıya taşınsa bile, mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verinceye kadar ihale yapılır ve inşaata başlanır.
Kişisel görüşüm bu itiraz engel olmaz. Yine de son karar imar planında değişiklik yapan Konak Belediyesi ile ihale sürecini yürüten Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda. Artık ihale için gün bekliyoruz" dedi. Alsancak Stadı'nın bulunduğu arazi, spor alanı olmaktan çıkarılıp, stadyum alanına çevrilmişti.

 
 
 
 
 
 
 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Alsancak'a da imar itirazı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 13 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Alsancak'a da imar itirazı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı