İZMİR HABERLERİ

İzmir Alsancak Stadı ihalesi 28 Nisan'da

DHA
29.03.2017 - 16:13Son Güncelleme :
İzmir Alsancak Stadı ihalesi 28 Nisanda
DHA

İZMİR, (DHA)- GENÇLİK ve Spor Bakanlığı, İzmir Alsancak Stadı'nın yenilenme ihalesinin 28 Nisan Cuma günü Ankara'da yapılacağını açıkladı.
İşin süresi 550 gün olarak belirlenirken, 18 ayda tamamlanacak yeni statta cadde bölümünde yine idari bina olacak, kapalı ve açık tribünlerin yanı sıra Tariş yönünde de kale arkası tribünü yer alacak. Üç tribünün de üstü kapatılacak. Son dönemde bakım yapılmayan çim zemin yenilenecek, aydınlatma sistemi de değişecek.
Bu arada Yalı'daki ilçe stadının bulunduğu araziye inşa edilecek 15 bin kişilik yeni Karşıyaka Stadı'nın ön yeterlilik ihalesi de yarın Ankara'da yapılacak. Ön yeterlik değerlendirmesi sonucu yeterliği tespit edilenler arasından şartnamede belirtilen kriterlere göre sıralanarak listeye alınacak 10 firma, önümüzdeki haftalarda teklif vermeye davet edilecek.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir Alsancak Stadı ihalesi 28 Nisan'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 16 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir Alsancak Stadı ihalesi 28 Nisan'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı