Ege Haberleri

EGE

  İzmir aktarmada ikinci İstanbul

  Burcu TANER, (DHA)
  12.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 11.07.2012 - 15:43

  Anadolu’dan yurtdışına gitmek isteyenlerin yoğun bir trafik yarattığı İstanbul’daki havalimanlarını, İzmir Adnan Menderes Havalimanı rahatlatacak.

  Geçtiğimiz yıl 3 milyon 927 bin 440 olan yolcu sayısını 4 milyon 264 bin 778’e çıkaran İzmir, sektördeki birinci ağızdan “Türkiye’nin ikinci aktarma merkezi olma” müjdesini almasından bu yana projelerini bu amaç doğrultusunda geliştirmeye başladı.

  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın sözlerinin kendilerinde büyük bir heyecan yarattığını dile getiren TAV İzmir Genel Müdürü Erkan Balcı, yurtiçinde 4, yurtdışında 7 olmak üzere 11 havalimanının işletmesini yürüttüklerini, bunların içinde İzmir’in yıldızının parladığını dile getirdi. Balcı, “İzmir’den aktarmalı uçuşların başlaması buraya çok hareket katacaktır” dedi. İzmir’in aktarmaları yoğunlaştırmasıyla hizmette sıkıntı yaşanmayacağını da kaydeden Balcı, “Bunun için inşaatı başlayan İç Hatlar Terminali’nin bitmesine gerek yok. Altyapımız yeterli hizmeti verebilecektir. SunExpress, bağlantılı uçuşlarını başlattı. Pegasus’un da bu konu ile ilgili çalışma yaptığını biliyoruz. Türk Hava Yolları’nın İzmir çıkışlı yurtdışı uçuşlarına başlaması için temas halindeyiz. THY, bu kararı aldığı takdirde İzmir’in ikinci aktarma merkezi olma hedefi daha hızlı gerçekleşecek” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı