İZMİR HABERLERİ

İzmir 1 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda silah bulunduğu iddiası

AA / Gülcan Kaplan
24.02.2016 - 17:23Son Güncelleme :

- İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bir yerel gazetede yer alan “İzmir 1 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bulunun hükümlü Nuri Ergin’in geçeceği koridordaki koğuşta 2 silah ve 4 cep telefonu ele geçirildiği, MİT görevlerinin güvenlik güçleriyle birlikte cezaevinde arama yaptığı silah ve cep telefonlarına el koyduğu” yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı

İzmir 1 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda silah bulunduğu iddiası
AA / Gülcan Kaplan

İZMİR (AA) - İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, bir yerel gazetenin bugünkü manşetinde yer alan "Fasülyeden Tehdit Çıktı” başlıklı haberdeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, gazetenin haberinde “İzmir 1 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda bulunun hükümlü Nuri Ergin’in geçeceği koridordaki koğuşta 2 silah ve 4 cep telefonu ele geçirildiği, MİT görevlerinin güvenlik güçleriyle birlikte cezaevinde arama yaptığı silah ve cep telefonlarına el koyduğu” yönünde iddiaların bulunduğu belirtildi.

Söz konusu haberde yer alan cezaevinde silah bulunduğu, MİT ve güvenlik görevlilerinin cezaevinde arama yaptığı ve bulunan suç eşyalarına el koyduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığı kaydedilen açıklamada, cep telefonlarına ilişkin iddiaların ise geçmiş tarihe ait olduğu, halen devam eden başka bir soruşturmada incelendiği ifade edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir 1 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda silah bulunduğu iddiası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzmir 1 Nolu F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda silah bulunduğu iddiası haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı