GeriSpor İzlediğim en iyi takım Şili
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İzlediğim en iyi takım Şili

İzlediğim en iyi takım Şili
refid:15160903 ilişkili resim dosyası

Hollandalı efsanevi futbol adamı Johan Cruyff, Dünya Kupası'nda Şili'nin, “En etkileyici ofansif takım rolünü, Hollanda'nın elinden aldığını” söyledi.

Cruyff, De Telegraaf gazetesindeki yazısında, “Kupada şu ana kadar izlediğim en iyi takım Şili. Şili neredeyse tüm takımların yakaladığından daha fazla gol pozisyonu yakaladı” ifadesini kullandı.

1974'te Dünya Kupası'nda final oynayan Hollanda takımında yer alan ve “total futbol” anlayışının benimsenmesine büyük katkı sağlayan Cruyff, Şili'yi eski Hollanda Milli Takımı'na benzetti.

Geçmişte Hollanda milli takımının seyircinin beğenisini kazanan bir futbol ortaya koyduğunu hatırlatan Cruyff, yazısında “Biz taraftarlara ekstra şeyler sunacak kalitedeydik. Hiç şampiyonluk kazanamamış olabiliriz, ama tüm dünya bizden bahsetti. Şimdi Şili bu rolü bizim elimizden aldı” ifadesine yer verdi.

Johan Cruyff, “32 takımlı turnuvada tek şampiyon çıkacak. Turnuvayı kazanma şansınız bu kadar azken, en azından seyircilerin hoşuna gidecek şekilde futbol oynayabilirsiniz. Şili bunu yapıyor” ifadesini kullandı.

Cruyff, 3 kez Avrupa'da yılın futbolcusu seçilmişti.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle