Teknoloji Haberleri

  İzlanda satışta

  huriyet.com.tr
  13.10.2008 - 10:00 | Son Güncelleme:

  Ekonomik krizin en çok etkilediği ülke olan İzlanda için nette satış ilanı verildi. İşte o ilan...

  Şaka olarak başlayan ve tüm dünya basınına yansıyan bir açık artırma ilanı her türlü eleştiriyi  hal edecek cinsten bir ilan. Küresel mali kriz yüzünden iflasın eşiğine gelen İzlanda, sözde ilanda eBay'de satışa çıkarıldı. İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence. En yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı
  "Muhteşem doğası ve atları olan, ancak mali durumu iyileştirme gerektiren" duyurusuyla sitede satışa çıkarılan İzlanda'nın açılış fiyatı 99 pence'den başlatıldı. En yüksek fiyatı verecek kişinin ülkeyi bizzat teslim alması koşuluyla satışa çıkarılan İzlanda için verilen en yüksek fiyat 10 milyon pounda ulaştı.

  Rusya'nın döviz rezervlerini desteklemek için 4 milyar avro kredi vereceği İzlanda'nın satış ilanında en ilginç detay ise, ülke vatandaşı ünlü şarkıcı Bjork'ün satışa dahil edilmedi.

  Şu ana kadar isimsiz 26 kişinin teklif verdiği ve 84 fiyat teklifinin yapıldığı İzlanda'nın satışı için teklif verenlerden ilginç sorular da geliyor. Bunlar arasında, "Volkan/deprem sigortası dahil mi", "Ödememi dondurmam mümkün olur mu" ve "Ödemeyi teslimattan sonra yapabilir miyim" gibi sorular bulunuyor.

  eBay, haberde bahsi geçen ilanı, Türkiye saati ile 21:30'da yayından kaldırdı...

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı