İZMİR HABERLERİ

İZKA Kalkınma Kurulu'nda nöbet değişikliği

DHA
24.04.2016 - 11:36Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Kalkınma Ajansı (İZKA) Kalkınma Kurulu Başkanı Kemal Çolakoğlu, Kalkınma Bakanlığı tarafından alınan karar gereği yenilenecek olan Kalkınma Kurulu üyelikleri için bugüne kadar görev yapmış üyelere teşekkür etti. Kanun gereği 4 yılda bir belirlenen Kalkınma Kurulu üyelerinin uygun görülmesi halinde daha önce de Bakanlar Kurulu tarafından belirlenebileceğinin altını çizen Çolakoğlu, bunun bir nöbet değişikliği olacağını, mevcut isimlerle birlikte Kalkınma Kurulu'na yeni katılacak üyelerinde yine aynı azim ve kararlılıkla görevlerini sürdüreceklerini söyledi.
Türkiye'deki bütün kalkınma ajansları gibi İZKA'nın da Kalkınma Kurulu'nun yenilecek olması nedeniyle açıklama yapan Çolakoğlu, süreleri bitecek kalkınma kurulu üyelerine teşekkür etti ve arzu edenlerin yeniden aday olabileceğini belirtti. Kalkınma ajansları kanununa göre, kalkınma kurulu üyelerinin valilikçe uygun görülüp seçilerek uygun görüşle Bakanlar Kurulu'na gönderildiğini ve uygun olması halinde üyeliğin onanıp kesinleştiğini anlatan Çolakoğlu, şöyle konuştu:
"Dolayısıyla aslında kalkınma kurul üyelikleri tayinle gelinen görevlerdir. Süre dört yıldır. Dört yıllık sürenin sonunda veya gerek görüldüğünde Bakanlar Kurulu, kalkınma kurulunda temsil edilecek kurum ve kuruluşları yeniden belirleyebilir. Bu durumda, bu prosedür Kalkınma Bakanlığı'nca uygun görüldüğünde yenilenerek, yeni kurullar oluşturulur. İZKA Kalkınma Kurulu'nun son oluşum tarihi Haziran 2013'tür. Süresinin bitimine bir yıl vardır. Bununla birlikte Kalkınma Bakanlığı 13 Nisan 2016 tarihli yazısı ile etkili temsilin teyit edilmesi, üyelerin devam performanslarının değerlendirilmesi için yenilenen kalkınma kurulları oluşturulması kararını vermiştir. İZKA Kalkınma Kurulu'nda yeniden görev almak isteyen kurum ve kuruluşlar talep formu doldurarak 6 Mayıs tarihine kadar İZKA Genel Sekreterliği'ne başvurabilirler."
"ANLAYIŞLA KARŞILAMALIYIZ"
İZKA kurulduğundan bu yana, rektör ve öğretim üyeleri, belediye başkanları, il müdürleri, meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütü başkan ve üyelerinin Kalkınma Kurulu'nda görev yaptığına dikkat çeken Çolakoğlu, özveri ile zamanlarını, mesai ve bilgilerini İzmir ve İZKA için harcayan üyelerin takdirinin her şeyin üzerinde olduğunu kaydetti. Kurulun, İzmir'in bölge planından tanıtımına, kalkınma ajanslarının yasasında yapılması gerekli değişiklikler üzerindeki çalışmalara kadar çok emek harcadığını anlatan Çolakoğlu, "Nitekim, haziran ayında değişmesi muhtemel kalkınma ajansları yasasında İZKA Kalkınma Kurulu önerilerinden istifade edileceğine inanıyoruz. Tayin ya da seçimle gelinen görevlerde elbette nöbet değişikliği olacaktır. Bunu anlayışla karşılamalıyız. Bu güne kadar bu görevi bize layık görenlere müteşekkiriz. Yeni ve yeniden seçilecek üyelerin, kalkınma ajansları kanununun çıkmasında büyük katkısı olan İzmir kentinin temsilcileri olarak, devir alacakları bayrağı daha yükseklere taşıyacağına güvenim sonsuzdur. Bu kararın ve yeni oluşumun, ülkemize, bölgemize ve öncülerin kenti İzmir'e hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İZKA Kalkınma Kurulu'nda nöbet değişikliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Nisan 2016 tarihinde saat 11 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İZKA Kalkınma Kurulu'nda nöbet değişikliği haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı