« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İzinli olduğu gece istediği gibi eğlenebilir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş yönetimi, haftalık olağan toplantısında, Pascal Nouma’nın gazetecilerle yaşadığı tartışma ile takımın prim sistemi konularını görüştü.

Akaretler’de kulüp başkanı Serdar Bilgili başkanlığında gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısı sonrası Fulya Tesisleri’ne gelerek açıklama yapan asbaşkan Ahmet Hamoğlu, Nouma’nın yaşadığı olaya iki cepheden baktıklarını söyledi. Hamoğlu, Nouma’nın izinli olduğu gece istediği gibi eğlenebileceğini ancak sonrasında yaşanan olayları tasvip etmediklerini ifade etti.

Nouma’nın o gece izinli olduğunu ve Beşiktaş teknik heyetinin izinli olan futbolculara herhangi bir kısıtlama getirmediğini vurgulayan Ahmet Hamoğlu, şöyle konuştu:

„Bu olayın ilk bölümü. Bunun için Nouma’ya söyleyecek birşeyimiz yok. Ancak eğlence çıkışı gazetecilerle yaşadığı olay tasvip edilemez. Şu an teknik heyetimiz olayları en ince ayrıntısına kadar inceliyor. Pascal durup dururken kavga etmedi. Scala, detayları öğrendikten sonra bize rapor verecek. Biz de ona göre karar alacağız.“

Hamoğlu, olay nedeniyle Nouma’dan davacı olan gazetecilerin de bu davalarından vazgeçmelerini dilediğini ifade ederek, „Bence olay fazla büyütülmeden ve abartılmadan kapatılmalı. Nouma da olaylardan dolayı çok üzgün“ şeklinde konuştu.

PRİM SİSTEMİ

Beşiktaş’ta uzun süredir belirlenemeyen prim sistemi, bu akşamki yönetim kurulunda da karara bağlanamadı.

Ahmet Hamoğlu, futbol komitesinin hazırladığı prim sisteminin yönetim kurulunda kabul gördüğünü belirterek, „Teknik direktör Scala ve kaptanlarla görüştükten sonra yarın prim sistemi konusunda gereken açıklamayı yapacağız“ dedi.

BİLGİLİ, LEEDS’E GİDİYOR

Öte yandan Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, Avrupa Şampiyonlar Ligi’ndeki rakipleri AFC Leeds United’in Manchester City ile yapacağı lig maçını izlemek üzere, yarın Leeds’e gidecek.

AFC Leeds United Kulübü Başkanı Peter Ridsale’nin davetlisi olarak Leeds’e gidecek olan Bilgili’ye, taraftar komitesi başkanı Hasan Gocay ile yönetici Hayri Cem ve İbrahim Altınsay da eşlik edecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz