« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İzin olmadan 19 Mayıs Stadı kullanılamaz"

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Manisaspor'un yönetim kurulu, kulübün kararı ve izni olmadan Manisaspor'un dışındaki takımların, Manisa 19 Mayıs Stadı'nı kullanmasının mümkün olmadığını bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüpten yapılan açıklamada, bugün basın yayın organlarında “Manisa'ya Stat Çalımı” başlıklı haber üzerine bir açıklama yapmalarının gündeme geldiği belirtildi.

Manisaspor'un başlangıç tarihi 25 Ekim 2009 olan kira sözleşmesi kapsamında, mülkiyeti Spor Genel Müdürlüğü'ne ait 19 Mayıs Stadı'nın kullanım hakkının 10 yıl süreyle Manisaspor'a devredildiğinin bildirildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Kira sözleşmesinin ilgili maddelerinde de açıkça görüleceği üzere stadyum ile ilgili her türlü tasarruf yetkisi Manisaspor kulübünündür. Manisaspor, Manisa 19 Mayıs Stadı'nın 10 yıllık kullanım hakkı sahibi olarak diğer hususlarda da tek yetkili ve söz sahibidir. Manisaspor Yönetim Kurulu kararı ve izni olmadan Manisaspor dışındaki takımların Manisa 19 Mayıs Stadı'nı kullanması mümkün değildir. Buna ne Manisaspor Yönetim Kurulu ne de Manisaspor camiası izin vermeyecektir.”

Spor Toto Süper Lig'in yeni ekibi Akhisar Belediyespor, kendi stadının kriterlere uygun olmamasından dolayı maçlarını 19 Mayıs Stadı'nda oynamak için bir takım girişimlerde bulunmuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz