İzin çıktığı anda seferberlik başlatılacak

Hürriyet Haber
07 Kasım 2009 - 00:00Son Güncelleme : 06 Kasım 2009 - 21:53

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, Ran Lojistik’in işleme açıldığı gong çalma töreninde, yıl sonuna kadar bir iki tane daha halka arz beklediklerini, ilk fırsatta İttifak Holding’in gelebileceğini söyledi.

İttifak Holding’le ilgili çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu belirten Erkan, bir iki şirketin daha başvuruda bulunduğunu dile getirdi. Halka arz seferberliği çalışmalarının meyvelerini 2010 yılında alacaklarını ifade eden Erkan, şunları söyledi: “Sanayi ve ticaret odalarıyla ve KOSGEB’le bir çalışma başlattık. Opsiyonlarla ilgili henüz daha tebliğ çıkmadı. Yazılımlarımız hazır değil ama en kısa zamanda hazır olacağız. Sektörel endekslerin vadeli işlemleriyle ilgili izin çıktığı anda hemen bir gün içinde başlatırız. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) izin çıktığı anda biz her an başlatabilecek durumdayız.”

Ran Lojistik işleme gongla başladı

BORSADA dün düzenlenen gong çalma töreninde İMKB Başkanı Erkan ve Ran Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Benli çana beraberce vurarak seans açılışını gerçekleştirdi. Ran Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ramiz Benli, 18 ay sonra yapılan bu halka arzın hayırlı olmasını diledi. Özel törenle işleme açılan Ran Lojistik hisseleri, ilk işlem gününe sert düşüşle başladı. Ran Lojistik, borsada ilk seansı 3.34 TL, ikinci seansı ise 3.22 TL’den tamamladı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı