Ege Haberleri

  İzdop 2014'e 'Kanlı Nigar' ile veda ediyor

  Hürriyet Haber
  10.12.2014 - 01:09 | Son Güncelleme:

  BEĞENİ toplayan Kanlı Nigar müzikali, seyircinin yoğun isteği üzerine Aralık ayında da İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi'nde seyircisiyle buluşmaya devam edecek.

  İzmir Devlet Opera ve Balesi solo, koro, orkestra ve bale sanatçılarından oluşan geniş bir kadroyla sahnelen Kanlı Nigar, geleneksel gösteri sanatlarımızın en güzel oyunlarından biri. Özlem Belkıs'ın yazdığı, Haldun Özörten'in sahnelediği müzikal anonim öyküden farklı olarak, yeni bir yorumla ve Cem İdiz'in müzikleriyle sahneye getiriliyor. Kaderin farklı öykülerle buluşturduğu Nigar, Şetaret, Nefaset, Letafet ve Ülfet bir yandan bohçacılık, bir yandan falcılık yaparak para kazanmakta, kendi dünyalarında yaşamaya çalışmaktadırlar. Nigar, himayesindeki kadınlarla birlikte yeni bir eve taşınmış, kısa sürede başlarında erkek bulunmadığı için bütün mahallelinin merak konusu haline gelmiştir.
  İzdop 2014e Kanlı Nigar ile veda ediyor

  Bu arada, Nigar'ın kendilerine borçlu olduğunu iddia eden biri Laz, diğeri Acem iki tüccar ile mahallenin namus bekçisi Haydar pek de iyi niyetli olmayarak Nigar'ın evinin kapısını çalınca, bir güzel dayak yemekle kalmaz, mahalleye de rezil olurlar. Sonunda âşıklar kavuşur, aşktan umudunu kesenler yeni bir sayfa açar.
  İzmir Devlet Opera ve Balesi, Kanlı Nigar müzikalini 16, 17, 19, 20 Aralık tarihlerinde saat 20.00'de Elhamra Sahnesi'nde sahneleyecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı