« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İzcilik kampı Gediz'de

Türkiye İzcilik Federasyonu'nun faaliyet programında yer alan “Obalar-Ekipler Kış Kampı” ve “Kış Kampçılığı Liderlik Kursu” ayrı dönemler halinde Kütahya'nın Gediz ilçesinde yapılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Alınan bilgiye göre, uluslararası katılımlı Obalar-Ekipler Kış Kampı, 6-12 Şubat tarihleri arasında Murat Dağı mevkisindeki Federasyona ait tesislerde gerçekleştirilecek.

Zirvesi 2312 metre rakımlı Murat Dağı'nda 1450 metre yüksekliğindeki alanda bulunan tesisler, Gediz ilçe merkezine 30 uzaklıkta yer alıyor. Oymak ve ocak seviyesindeki kampta eğitimin büyük bölümü arazide verilecek.
Aynı tesislerde 13-19 Şubat arasında düzenlenecek Kış Kampçılığı Liderlik Kursu ile izci liderlerine her türlü kış koşullarında, gerektiğinde karlı bir bölgede ve kar yağışı altında ünitesine bağımsız olarak tamamen arazi koşullarında kamp yaptırma becerisini aktarmak, geliştirmek, kış kamplarında karşılaşılabilecek olaylarla ilgili fikir sahibi olmalarını sağlamak amaçlanıyor.

Oba sistemine dayalı organize edilecek kursa katılacak liderlere, yaşayarak öğrenme ve teorik bilgilerin anında uygulanması imkanı sağlanıp uzmanlardan bire bir uygulamalı destek alınarak, izci yemini çerçevesinde eğitim verilecek.

Kamp ve kurs süresince bölgede hava sıcaklığının sıfırın altında 15 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler