ADANA HABERLERİ

İzciler Aşure Dağıttı

IHA
30.10.2015 - 14:52Son Güncelleme :

NİLÜFER KÜLTÜR EĞİTİM YARDIMLAŞMA DERNEĞİ, İHSAN ÇEVRE GELİŞİM DERNEĞİ VE KEŞŞAF GENÇLİK SPOR VE İZCİLİK KULÜBÜ, MUHARREM AYI DOLAYISIYLA AŞURE DAĞITTI.

IHA

Nilüfer Kültür Eğitim Yardımlaşma Derneği, İhsan Çevre Gelişim Derneği ve Keşşaf Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıttı.
Turgut Özal Bulvarı ile Kenan Evren Bulvarı’nın kesiştiği kavşakta stant kuran dernek üyeleri, yaptıkları aşureyi Cuma namazının ardından vatandaşlara dağıttı. Nilüfer Kültür Eğitim Yardımlaşma Derneği Başkanı Tolunay Kaygı, aşurenin önemini atalarımız çok daha güzel etkinliklerle anlattığını kaydederek, “Bizler de elimizden geldiğince kendi imkanlarımızla yaptığımız aşureyi halka dağıtıyoruz. Bir de aşurenin anlamını ifade eden kartlar bastırdık. ‘Bir çok tanenin bir kazanda kaynayıp güzel bir tatlı olması gibi, gelin aşureyle gönül birliği edelim, bu güzel nimetten bizde nasiplenelim’ yazılı kartlarla insanlara çağrı yaptık” dedi.
Kaygı, aşure dağıtımının süreceğini kaydederek, “Muharrem ayının 10. gününde başlıyor aşure. Biz o günden itibaren belli mekanlarda aşure dağıtımı yapıyoruz. İlk olarak Turgut Özal Bulvarı’nda düzenledik etkinliğimizi. Bundan sonra çarşı merkezinde aşure yapıp dağıtacağız inşallah. Sonra kendi gruplarımız mahalleler arasında yapıp dağıtacak” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İzciler Aşure Dağıttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İzciler Aşure Dağıttı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı