İZMİR HABERLERİ

'İz…ler' sergisi Ahmet Adnan Saygun'da

DHA
03.03.2018 - 10:39Son Güncelleme :
DHA

SANATÇI Nurdan Bozkurt'un 1990'lardan bugüne yaptığı seramik eserlerden bir derleme sunduğu 'İz…ler' adlı retrospektif sergisi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde açıldı.

Açılışa İzmirli çok sayıda davetli katıldı. Sanatçının yaşamı boyunca şahit olduğu toplumsal olayların ve yaşamının izlerini taşıyan eserler, görsel bir anlatım dili sergilerken, sanatına ayrıntılı bir bakış imkanı sağladı. Sergi 1961 yılından bu güne kadar yaşanan önemli toplumsal olayları anımsatan ve sanatçının bu olayların yansıdığı eserlerine yoğunlaşan bir kurgudan oluşuyor. Sanatını sadece estetik bir uygulama olarak değil, toplumsal duyarlılıkla da yapan sanatçı, izleyicisine son elli yılın Türkiye'sini düşündüren ve sorgulatan bir seçki sunuyor. Sergi 29 mart 2018 tarihine kadar Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.

Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)

01)Nurdan Bozkurt

02) Sinan Atay, Nurdan Bozkurt, Meltem-Ömer Atay, İpek Atay

03) Bingül Başarır

04) Dileyiş Alp

05) Doğuş Kezer, Gülşah Uyar Kansu

06) Yeşim hafızoğlu, Melda Bakar

07) İpek, Koza Örük

08) Itır Arun,Aylin Erkamoğlu

09) Korcan Esen, Miraç Yıldırım

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 'İz…ler' sergisi Ahmet Adnan Saygun'da haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı