Gündem Haberleri

  İyisi de var, kötüsü de

  Hürriyet Haber
  09.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  NAMUSLU TAKSİCİ

  KAYSERİLİ işadamı Mustafa Atar, takside unuttuğu ve 2 bin 300 markına namuslu taksi şoförü Yasin Karasu sayesinde kavuştu.

  İşadamı Mustafa Atar, Türk Hava Yolları'na ait uçakla önceki gün 10.30'da Kayseri'den İstanbul'a geldi. Uçaktan inen Atar, Atatürk Havalimanı'nda 34 TJA 58 plakalı bir taksiye binerek İkitelli'ye gitti. Taksiden indikten sonra çantasını bagajda unuttuğunu hatırlayan unutkan işadamı, tekrar havalimanına döndü. Atatürk Havalimanı Taksi Kooperatifi'ne bağlı olarak çalışan taksiciyi bulamayan Atar, taksi durağına giderek yaklaşık altı bin mark (yaklaşık 1.8 milyar lira) parasını araçta unuttuğunu duyurdu. Taksi durağında herkes para dolu çantanın unutulduğu 34 TJA 58 plakalı taksinin şoförü Yasin Karasu'yu aramaya başladı. Fakat 24 yaşındaki Karasu, Kayserili işadamını İkitelli'ye bıraktıktan sonra aracının bagajında para unutulduğunun farkında olmadan Sultanahmet'e gitti ve üç saat boyunca bagajsız yolcu taşıdı. Karasu, taksisinde para unutulduğunu havalimanına geldikten sonra arkadaşlarıyla Atar'dan öğrendi.

  İşadamı Mustafa Atar, parasını taksici Yasin Karasu'nun elinden alkışlarla alırken göstermiş olduğu bu örnek davranış için kendisine teşekkür etti. Ancak, altı bin mark olarak bildirilen kayıp paranın, sahibi tarafından sayıldıktan sonra 2 bin 200 mark olduğu artaya çıkınca Mustafa Atar, ‘‘Paranın miktarını tam bilmiyormuşum. 2 bin 200 mark çıktı. Taksiciyi ve paranın bulunmasında emeği geçen herkesi tebrik ediyorum’’ dedi. Taksiciler bu tür kaybolma ve unutkanlık olaylarının sık sık meydana geldiğini, ancak taksicilerin her seferinde parayı sahiplerine teslim ettiklerini söylediler ve vatandaşlara da korsan taksilere binmemeleri konusunda uyarıda bulundular.

  ÖLÜM KUSAN TAKSİCİ

  BAĞCILAR'da dün akşam, ara sokakta aşırı hız yapan ve kimliği henüz belirlenemeyen taksici, çarptığı Zülküf Güneş ile Fatih Kelebek'in ölümüne, Yasin Arı'nın da yaralanmasına neden oldu.

  Yıldıztepe Mahallesi 30/4 Sokak'a 34 THD 37 plakalı taksiyle giren sürücü, yol kenarında oturmakta olan Güneş, Kelebek ve Arı'ya çarptı. Görgü tanıklarının ifadesine göre çok genç olduğu anlaşılan taksi sürücüsü olay yerinden kaçarken kanlar içinde kalan 17 yaşındaki Güneş ve 18 yaşındaki Kelebek'in can verdiğini belirlendi. Ağır yaralanan 17 yaşındaki Arı ise özel Sefa Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Sokak aralarında sürekli aşırı hız yapıldığını belirten mahalle sakinleri ‘‘Önlem alınması için birçok kez belediyeye başvurduk. Hız kesici koyulmasını istedik. Ancak kimse ilgilenmedi’’ diye konuştu.

  Bu durumu protesto amacıyla bir süre yolu trafiğe kapatanlar arasında bulunan Mustafa Denizli ise kazadan çok kısa bir süre önce olay yerinde bulunuduğunu söyledi. Oğlu Recep'i eve götürmek için ayrıldığını belirten Denizli, ‘‘Şans eseri kurtulduk’’ diye konuştu.

  Polis yetkilileri kazada hasar gören taksinin sürücüsü ile sahibinin belirlenmesi için araştırma başlattı. Taksinin sahibi Sait Yılmaz bir süre sonra bulundu, ancak şoförün kimliği henüz belirlenemedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı