Ege Haberleri

EGE

  İyilik melekleri onun için geldi

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  02.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme: 01.05.2010 - 20:03

  10 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Bir Dilek Tut gönüllüleri de bu yıl ilk kez kutlanan Dünya Dilek Günü’nde boş durmadı, çocukların dileklerini yerine getirmek için canla başla çalıştı.

  Merkezi Amerika’da bulunan Make-A-Wish Uluslararası Vakfı (Bir Dilek Tut), 29 Nisan’ı Dünya Dilek Günü ilan etti ve bu yıl ilk kez 29 Nisan Dünya Dilek Günü olarak kutlandı. Make-A-Wish Uluslararası Vakfı ve vakfın dünyanın 35 ülkesinde bulunan gönüllüleri tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan Dünya Dilek Günü’nde özellikle yaşamsal sağılık sorunları bulunan çocukların dilekleri yerine getirildi.
  Hepsi birer gönüllü
  Yaklaşık 10 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren Bir Dilek Tut gönüllüleri de bu yıl ilk kez kutlanan Dünya Dilek Günü’nde boş durmadı, çocukların dileklerini yerine getirmek için canla başla çalıştı. Türkiye’deki Bir Dilek Tut Derneği’nin İzmir gönüllüleri de Konak Belediyesi’nin de katkıları ile Alsancak Dominik Sevgi Yolu’nda gün boyu süren çeşitli bir dizi etkinlik düzenledi. Çocukların katılarak gönüllerince eğlendiği bu etkinliklerin en şanslısı ise Cansu Çokşen oldu. Yaklaşık bir yıldır bir hastalık nedeniyle Ege Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören 12 yaşındaki Cansu, daha önce yüzlerce çocuk gibi Bir Dilek Tut Gönüllüleri’ne başvurarak, dileklerini bildirip bir piyano ve bir de kamera istedi. Dünya Dilek Günü kutlamasında adeta bir prenses gibi ağırlanan Cansu, hediyelere boğuldu. Ancak Cansu’ya verilen onlarca hediye arasında onun dilediği piyano ve kamara yoktu. Anne Nermin Çokşen ile birlikte etkinliğe katılan Cansu’ya Bir Dilek Tut gönüllüleri sürpriz yapıp piyano ile kamerayı evine götürdü. Tüm gün doyasıya eğlenen Cansu odasının kapısını açtığında yaşadığı sürprizle havala uçtu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı