« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi takım olduğumuzu herkes biliyor

Bursaspor'un kaptanı Ömer Erdoğan Gençlerbirliği mağlubiyeti ve lige verilen aranın ardından oynayacakları Gaziantepspor maçını değerlendirdi.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA)
SON GÜNCELLEME

Kaptan, deplasmanda oynayacakları Gaziantepspor maçından galip gelerek, Gençlerbirliği mağlubiyetini telafi etmek istediklerini söyledi.

Geçtiğimiz cuma günü kendi saha ve seyircileri önünde oynadıkları Gençlerbirliği karşılaşmasında alınan mağlubiyetle hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade eden Ömer Erdoğan, "Antalya'daki beraberlik olabilecek bir şeydi, ama kendi evimizde mağlubiyet almamız bize yara verdi. Artık maçı fazla düşünmemize gerek yok. Önümüzdeki maçlara hazırlanmamız gerekiyor. Futbolda geride kalmış şeylere takılırsan, önündeki maça konsantre olamıyorsun. Artık hatalardan ders çıkartıp, önümüzdeki maça hazırlanacağız. Bu hafta yoğun bir çalışma ile Gaziantepspor maçına hazırlanacağız. Mağlubiyeti telafi etmek istiyoruz" dedi.

"ATILAN VE YENEN GOLLERDE DERSLER VAR"

Gençlerbirliği mağlubiyetinde Mustafa Pektemek'in oyuna girişiyle düzenlerinin bozulduğunu belirten kaptan Ömer, "Maç öncesi yazı tahtasında hocamızın verdiği doğrultuda herkesin adamı vardı. Mustafa oyuna girince anlaşmazlık oldu. Onu alacak arkadaşımız olmadı. Futbolda 1 salise geç kalırsanız gol olur. Demek ki daha dikkatli olmamız gerekiyor. Her yenilen ve atılan golde güzel dersler var" diye konuştu.

"SERCAN BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Sakatlığı sebebiyle takımdan uzak kalan Sercan Yıldırım'ın zaman zaman eksikliğini hissettiklerini belirten Ömer Erdoğan, "Sercan bizim için çok önemli bir futbolcu. Türkiye genelinde sayılı santrforlardan biri, ama bir maç mağlup olduk diye ona bağlamak doğru olmaz. Onun yerine oynayan arkadaşlar da mücadele ediyor. Tabii ki Sercan'ın bir an önce aramızda görmek istiyoruz. Sercan her zaman rakip için büyük tehlike ve bize büyük katkı" dedi.

"İYİ TAKIM OLDUĞUMUZU HERKES BİLİYOR"

İyi takım olduklarını ve rakiplerin maça çıkmadan önce analiz yapmak için çaba sarfettiklerini ifade eden Ömer Erdoğan, "Güçlü yönlerimizi ve zaaflarımızı tespit etmeye çalışıyorlar. Bizimle oynayacakları maçlarda farklı motive oluyorlar. Bizi bulunduğumuz konumdan indirmek için vargüçleriyle çalışıyorlar. Biz de burada tutunhmak için çok çalışıyoruz. Demek ki biz, büyüklüğümüzü ispat etmiş bir takımız" dedi.

"KİMSE KİMSEYE ÜÇ PUANI HEDİYE ETMİYOR"

Ligin çetin geçtiğini belirten kaptan, "Kimse kimseye bu ligde üç puanı hediye etmiyor. Demek ki biz daha çok istemeliyiz. Daha çok mücadele etmeliyiz. Bu güne kadar çoğunlukla başardık. Bizim takımımız bu konuda galip geldiği dönemde de kendisini çok iyi kontrol etmeyi başardı. Yolumuza aynı hırsla devam edeceğiz. Maçtan maça düşünüyoruz. Önümüzde Gaziantepspor maçı var. Yolumuza devam etmek istiyoruz. İlk yarıyı minimum kayıpla kapatmak istiyoruz" dedi. Ömer Erdoğan, şöyle devam etti:

"Gaziantepspor maçı zorlu geçecek. Gaziantepspor değişik bir takım. İçerde oynadığı maçlarda sürpriz sonuçlar alabiliyor. Çıkış içerisindeler. Üst gruba yaklaşmak niyetindeler. Yeni yabancı futbolcuları var, onları tam olarak tanımıyoruz. Onların analizini yapacağız ve buna göre tedbirimizi alacağız. Oradan da güzel sonuçla dönersek, Gençlerbirliği mağlubiyetini deplasmanda telafi etmiş olacağız"

"BAKLAVASINA DA OLSA KAZANMAK İSTİYORUZ"

Hazırlık maçlarında dahi kazanma hırslarının olduğunu söyleyen Ömer Erdoğan, "Pazar günü Çanakkale Dardanelspor ile hazırlık maçı yapacağız. Bu maçta hocanın kimleri oynatacağını bilmiyorum. Ama hazırlık maçı da olsa, baklavasına da olsa o maçlar bile kıran kırana geçiyor. Mağlubiyeti kabul edemiyorum. Hazırlık maçı da olsa kazanmak istiyoruz. O yüzden Çanakkale Dardanelspor maçının da güzel geçeceğini düşünüyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz