Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi olmasan da kazanacaksın

Konya yenilgiyi hak etmeyen bir oyun ortaya koydu fakat kötü oynarken de mücadele etmeyi bilen ve kaliteli ayaklarını devreye sokabilen Beşiktaş kazanan oldu. Ve şampiyonluk yarışında ne kadar istekli olduğunu gösterdi.

Rüştü REÇBER
SON GÜNCELLEME

SON 2-3 maçında alışık olduğumuz oyun temposundan düşük oynayan Beşiktaş, moral olarak dipte olan özgüvenleri hüsrana uğramış Konyaspor karşısında hem liderliği geri almak hem de ‘7’de 7’ yapmak için deplasmandaydı.
İçerde ve ya dışarıda, sahanın iyi olduğu ve taraftarın yoğun olduğu maçlardaki coşkulu ve istekli futbolunu bizler beklerken karşılarında istekli, kazanmak için sahada olan, maç boyunca oyun disiplininden kopmayan bir Konya gördüler.

BEŞİKTAŞ ŞOK OLDU

İlk 20 dakika Beşiktaş’ı sahasında kalmaya zorlayan, orta sahadaki baskılı mücadeleci futboluna forvet elemanlarının pozisyon bulmak için yaptığı arayışlar, Beşiktaş’ın şok olmasına sebep oldu.
Beşiktaş’ın maça iyi başlayamaması, oyun geride kabul etmesi, Konya’nın baskılı futbolundan dolayıydı.
Bu zaman zarfı içerisinde defansın yaptığı hatalarda Tolga ön plana çıktı. Veli ve Atiba rakibe karşı koymaya çalışırken Gökhan ve Olcay’ın ilk düşüncesinin hücum değil defans olması Beşiktaş’ın zor bir duruma düşmesini engelledi. 19. dakikada gelen gol, futbolun bir cilvesidir.

KLAS VURDU

Hakemin Beşiktaş lehine verdiği faulde (bence faul yok) Tolga’nın pasıyla buluşan Gökhan, klasına yakışır bir vuruşla takımını öne geçirdi.
Golden sonra 10 dakikalık bölümde Beşiktaş dengeyi kurmayı başardı.
Fakat 30. dakikadan ilk yarı bitene kadar Konya üstünlüğü vardı. Demba Ba’nın ayağına ilk kez top değdiğinde dakikalar 35’i gösteriyordu. İlk yarı boyunca sahada sadece gezinen bir Demba’ba vardı.

SOSA’YA TEBRiK

2. yarı Konya’nın etkinliği ile başlayan bir mücadele oldu. Konya’nın tam oyunu kontrolüne alırken yediği gol, ki burada Sosa’yı tebrik etmek lazım, harika vurdu, Beşiktaş’a derin bir nefes aldırdı.
Konya’nın futbolu, penaltıyla golü getirse de eksik kalan Beşiktaş, sahadan 3 puanla ayrılarak ‘7’de 7’ yaptı.
Konya yenilgiyi hak etmeyen bir oyun ortaya koydu fakat kötü oynarken de mücadele etmeyi bilen ve kaliteli ayakların devreye sokabilen Beşiktaş kazanan oldu. Ve şampiyonluk yarışında ne kadar istekli olduğunu gösterdi.


BA ÇIKMALIYDI

Bilic’in İsmail-Motta değişikliği çok doğru bir karardı. Sarı kartı olan İsmail, rahat hareket edemiyordu. Bunun aksine Demba Ba’nın da oyunda kalışı, çıkana kadar büyük bir yanlıştı.


SAHANIN EN iYiSi ERSAN’DI

MAÇIN en iyisiydi Ersan. Canla başla mücadelesinin yanında kritik müdahaleleriyle Beşiktaş’ı ayakta tuttu. Tolga, önemli kurtarışlarıyla 3 puanda önemli rol oynadı. Atiba ve Veli’nin bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri, Gökhan’ın hem ofansta hem defanstaki oyun anlayışı, Olcay’ın sistemin verdiği görevleri yapan futbolu alkışa değerdi.

İlk gole kadar istediği oyunu sahaya yansıtamayan Beşiktaş, Gökhan’ın sayısıyla derin bir nefes aldı.


HALiS ÖZKAHYA ÇOK KÖTÜYDÜ

HAKEM Halis Özkahya, hem Beşiktaş’ın ilk golü öncesi verdiği yanlış faul kararıyla hem Konya lehine verdiği penaltı ile hem de Atiba’ya gösterdiği ikinci sarıdan atmasıyla ilgili sınıfta kaldı. Atiba’nın kırmızı kartında, oyuncuya daha toleranslı davranılması lazım.
Tabii Atiba’nın da bu kadar inat etmemesi gerekiyordu. Beşiktaş’ın galibiyetini hakeme bağlamamak gerekir. Fakat hakem, çok kötü bir maç yönetti. Bunu da belirtmekte fayda var.


Bunları da Beğenebilirsiniz