"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

İyi niyetli öğrenci

ÖNCE merak edilen sorunun cevabını vereyim:

Protesto var mıydı?
Hayır yoktu.
Eğer varsa, problemlerini saha dışında gerekli ortamda değerlendirir ve çözer. Şu dakikadan sonra Galatasaray’ın mücadele vereceği alan futbol sahasıdır. O zaman biz de maça dönelim...
Yeni stadında Galatasaray, dersine iyi çalışmaya uğraşan, niyeti iyi, ama aracını gerecini henüz tanıyamamış öğrenci görünümünde idi.
Yeni transferlerden Yekta en umut verici olan isim olarak parladı. Culio, hazırlık sürecinde çaktığı olumlu sinyallere yer yer devam etti. Ama büyük bir etkinlik gösteremedi.
Galatasaray, uygun kalemi bulsa kalemtıraşını arayan, cetveli bulsa gönyeyi ayarlayamayan öğrenci halindeydi vesselam.
Sivas’ı uzun süre çözmekte başarılı olamadı Galatasaray. Denedi, çok büyük bir baskı kuramasa da yol açmaya çalıştı ama hem rakipten hem de kendisinden kaynaklanan engelleri bir türlü geçmeyi başaramadı.
Kendisinden kaynaklanan engel neydi? Mesela birbirini tanımamak. Bunlar zamanla aşılacak problemler gibi görülebilir. Ama yine de zamana ihtiyacı olduğu kesin.
Bu kazanılan 3 puan Galatasaray’ın en azından yeni stadında özgüven oluşmasını sağlayacak. Ali Sami Yen Stadı’nı kapatan gollerden birinin kahramanı olan Servet’in, Türk Telekom Arena’yı açan golü atması da uzun süre akıllarda hoş bir espri ve anı olarak kalacak.
X