« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘İyi’nin ne olduğunu Bursaspor gösterdi

Bursaspor, beş para etmez futbolculara ve teknik adamlara dünyanın parasını ödeyen büyüklere tarihi bir ders verdi.
Bursaspor’un yönetimi, en başarılı yönetimdir... Bursa şampiyon olur demiştim, gülmüşlerdi? Seneye de Trabzon şampiyon!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Fenerbahçe medyası yok Fenerbahçe okuru var

Hıncal Uluç gibi bazı yazarların iddia ettiği gibi Türkiye’de bir “Fenerbahçe medyası” var mıdır?

UĞUR DÜNDAR Gazetecinin hizmet ettiği tek güç vardır: “Toplumun gerçekleri öğrenme hakkı!”
Bunun dışında bir güce hizmet etmek, belki o gücü yüceltir ama, bunu yapan gazeteciyi yerin dibine sokar. Gazeteci dediğin, doğruların peşinde koşarken günün birinde tabutunu taşıyacak dört kişiyi bile bir kenara ayırmayandır. Yeri geldiğinde bırakın taraftarı olduğu kulübü, kan bağı bulunan kişileri bile eleştiremeyen gazeteci, gazeteci değildir?

YILMAZ ÖZDİL Fenerbahçe okuru var? Fener kazanırsa gazete alıyorlar, Fener kaybederse almıyorlar? Medyayı, Fenerli okurların bu organize tavrı maniple ediyor.

Seneye de Trabzon şampiyon!

Bursaspor’un şampiyon olması bir tesadüf müdür yoksa Türkiye’de gerçekte 3 büyükler hegemonyası diye bir şey olmadığının; bir Anadolu takımının da inanması halinde şampiyon olabileceğinin ispatı mıdır?


UĞUR DÜNDAR Bursaspor bu yıl ligin en iyi futbolunu oynayan takımdı ve şampiyonluğu deyim yerindeyse söke söke aldı. Belki en iyi futbolculardan oluşan bir takım değildi ama, hiç tartışmasız, en iyi futbolu bu takım oynadı. Böylece beş para etmez futbolculara ve teknik adamlara dünyanın parasını ödeyen büyüklere de tarihi bir ders vererek “iyi”nin ne olduğunu gösterdiler? Bravo Bursaspor’a, bravo Ertuğrul Sağlam’a, bravo tüm futbolculara?

YILMAZ ÖZDİL Bak, sorularında bile yılın takımı, yılın hocası, yılın futbolcusu gibi unsurlar var? Halbuki, yılın yönetimi var! Bursaspor’un yönetimi, bu sezonun en başarılı yönetimidir... Bana göre, Belediye’nin yönetimi, Kayseri’nin yönetimi, zararın kenarından dönmeyi başaran Trabzon yönetimi, bu sezonun başarılı yönetimleridir? Bursa şampiyon olur demiştim, gülmüşlerdi? Al bak bunu da yaz, seneye Trabzon şampiyon!

En büyük hayal kırıklıkları Rijkaard, Elano ve Broos

Yılın en büyük hayal kırıklığı yaratan takımlarını, teknik direktörlerini ve futbolcularını sayabilir misiniz?


UĞUR DÜNDAR Bankadaki hesaplarının para giriş hanesine milyonlarca Euro yazdırmalarına karşın, takımlarının başarısına sıfır katkıda bulunan koca koca isimlere bakın,“hayal kırıklığı yaratma şampiyonlarının” kimler olduğunu görürsünüz?

YILMAZ ÖZDİL En büyük hayal kırıklığı, Sivasspor? Kadrosuna göre en başarısız teknik direktör, Rijkaard ve Broos?Yaratılan beklentiye göre en zayıf topçu, Elano.

Bakan Çelik, Rüştü’nün son maçta yediği gollerle ilgilensin

Devlet Bakanı Faruk Çelik, F.Bahçe-Trabzon maçından önce, “Bu lig temiz değil. Bu kadar kolay yenen golleri anlamakta zorlanıyorum. Trabzonspor’un yediği gollere de bakacağız” dedi. Bakanlık koltuğunda oturan bir kişinin böyle konuşmaya hakkı var mıdır?


UĞUR DÜNDAR Bu nasıl siyaset adamlığıdır, nasıl bir bakış açısıdır anlamakta zorluk çekiyorum. Elinde belge, kanıt, tanık, hiçbir şey yok ama konuşuyor ve imalarda bulunuyor? Siyaset adamı olarak spora müdahalede bulunduğu yetmiyormuş gibi, imalarla iftira atıyor, hatta aba altından sopa gösteriyor. Haa ille de yenen gollere bakmak istiyorsa buyursun, Rüştü’nün son maçta yediği gollerle ilgilensin!..

YILMAZ ÖZDİL Faruk Çelik’i meteorolojiden sorumlu bakan yapsalar, yandık demek ki? Güneş açacak dese, kar yağar, kuraklık olacak dese, sel basar? Zaten o nedenle teğet geçecek diyorlar ama, üstümüzden geçiyor!

Bazı Fenerliler kötüye kötülükle karşılık verdi

Pazar günü Beşiktaşlılar, Galatasaraylılar ve Trabzonsporlular’ın, Bursaspor’un şampiyonluğunu kutladığını gördük. Bu normal midir yoksa F.Bahçe’ye karşı bir nefret mi var?


UĞUR DÜNDAR Konfiçyüs “Kötü düşünen kötüdür!” der. F.Bahçe düşmanlarının oluşturduğu masif cepheyi gördükçe, Konfiçyüs’e daha da hak veriyorum. Ama kötüye kötülükle karşılık veren bazı F.Bahçeli yöneticilerin bu cephenin güçlenmesine katkıda bulunduklarına da inanıyorum. O nedenle hep “Yaşasın ezeli rekabet, yaşasın ebedi dostluk!” diyorum.

YILMAZ ÖZDİL Daum mu sevinsin, Ertuğrul Sağlam mı? Alex mi sevinsin, Ömer Erdoğan mı? Vederson mu sevinsin, Ali Tandoğan mı? Güiza mı sevinsin, Sercan Yıldırım mı? Cristian mı sevinsin, Hüseyin Cimşir mi? Sorunun cevabı budur aslında...

Mikrofon açıktı, şuur kapalıydı

F.Bahçe-Trabzon maçında anonsçu bir anons yaptı, ortalık birbirine girdi. Maç, şampiyonluk falan ikinci plana düştü, herkes anonsçuyu konuşmaya başladı. Sanki bütün bir sezonun günahı o kişinin boynuna yüklenmeye çalışılıyor. Haksız mıyım?

UĞUR DÜNDAR Haksızsınız, çünkü anonscu, şöhret oldu! Şaka bir yana Fenerbahçe şampiyonluğu zaten Kasımpaşa’ya, İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a yenilerek kaçırmıştı! Aziz Yıldırım “Samandıra Seansları” ile, bu ölü takıma hayat öpücüğü vererek diriltti ve finale kadar çıkartmayı başardı. Ölüden gelecek başarı da işte bu kadar oluyor!

YILMAZ ÖZDİL Mikrofon açıktı, şuur kapalıydı...

Aynaya bakıp tükürmeliler

F.Bahçe’nin son haftalarda attığı gollerde, kaçan penaltılarda şaibe arayanlar, şimdi ne yapmalı?


UĞUR DÜNDAR Aynalara bakıp tükürmeliler? Tabii aynada boş yer kaldıysa!..

YILMAZ ÖZDİL Timsah yürüyüşü yapmalı? Veya, kolbastı.

Rijkaard Terim ve Hans...

Rijkaard mı Fatih Terim mi?

UĞUR DÜNDAR Sorunuz bana nedense papatya falını çağrıştırdı! Rijkaard gitsin, Terim gelsin? Sonra Terim gitsin, Hans gelsin!? Daha sonra Hans da gitsin! Sorunun ne olduğunu teşhis edip, önlem almak yerine, papatya falına bakarak parlak bir gelecek yaratmayı düşleyenlere, Glasgow Rangers’ta bir teknik direktörün, tam 30 yıl süreyle görev yaptığını hatırlatmak isterim.

YILMAZ ÖZDİL Şenol Güneş.

Siyaset ne kadar temizse bu lig de o kadar temizdir

Sizce bu lig temiz midir?

UĞUR DÜNDAR Lafı eveleyip gevelemeye hiç gerek yok! Türkiye’de siyaset ne kadar temizse, medya ne kadar temizse, bu lig de o kadar temizdir!

YILMAZ ÖZDİL Genel başkanının kasedi çıkmış CHP’liler gibi bunalımdasınız ama, bence şoku atlatın artık? Bursa çatır çatır şampiyon oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz