« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İyi netice aldım"

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda (Universiade Erzurum-2011) Alp Disiplini Süper G kategorisinde 46. olan milli kayakçı Tuğba Daşdemir, ilk defa yer aldığı yarışta iyi bir sonuç aldığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Tuğba Daşdemir, AA muhabirini yaptığı açıklamada, yarışın beklediğinden iyi geçtiğini ifade ederek, “Bu ilk Süper G yarışımdı. Tabii biraz tecrübesizlik ve antrenman eksikliğimiz var. Buna rağmen iyi bir netice aldım” dedi.

Yarışı 1.16,24'lük derece ile tamamlayan milli sporcu, birinci olan ABD'li Katie Hartman ile arasında 4.98 saniyelik bir farkın olduğunu belirterek, “İlk yarışa göre çok iyi bir derece. Bizden çok şey beklendiğinin farkındayız ama en iyisi bu oluyor. Beklentileri yavaş yavaş karşılamaya çalışıyoruz. Diğer sporcularımız da iyi yarıştı. Yaş olarak onlardan büyük olduğum için tecrübem daha fazla. İleride daha iyi olacaklar. Ancak en büyük sıkıntımız önümüzde örneklerin olmaması. Biz gelecek nesiller için örnek teşkil edeceğiz. Arkamızdan gelenler daha iyi noktalara ulaşacaklar” diye konuştu.

Organizasyonda Alp Disiplini'nde süper kombine, büyük slalom ve slalom kategorilerinde de yarışacağını anlatan Tuğba Daşdemir, “O branşlarda çalıştığımız için daha iyi neticeler alacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler