Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi ki varsın Hürriyet

“Hürriyet’in sponsorluğuyla birlikte tenis liglerinin kalitesi de arttı.

Funda AYAZ/hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME
SADECE Türkiye’nin değil dünyanın en büyük medya markası olan Hürriyet Gazetesi, Türkiye’de son yıllarda gelişmekte olan spor dalı tenise büyük destekte bulunuyor. Bu destek 1991 yılından itibaren 20 senedir kesintisiz olarak devam ediyor. Hürriyet’in sponsor olduğu Türkiye Tenis Ligleri ile ilgili bilgi almak için Türkiye Tenis Federasyonu Başkanvekili Cengiz Durmuş ile bir araya geldik ve Hürriyet’in tenisin gelişimi için yaptığı çalışmaları, ülkemizde tenisin neden “zengin sporu” olarak algınlandığını konuştuk.

Türkiye Tenis 1., 2. ve 3. Ligleri’ne Hürriyet sponsor oldu. Bu sponsorluğun avantajları nelerdir?
İlk olarak Hürriyet’in gazete olması çok önemli. Takdir edersiniz ki Hürriyet çok önemli bir gazete ve böyle büyük bir kuruluşun sponsor olması da çok önemli. Hürriyet bu sponsorlukla yaptıklarımızı herkese gösterme ve kendimizi ifade etmemizi sağlıyor.

Hürriyet’in sponsor olduğu liglerin takvimini sizden öğrenebilir miyiz?
Türkiye birinci ve ikinci Hürriyet Tenis Ligi müsabakaları 6-27 Haziran’da Trabzon’da oynanacak. Play-off ve play-out maçlarına da 4-5-6 Temmuz’da Ankara Tenis Kulübü (ATK) ev sahipliği yapacak. Üçüncü Tenis Ligi karşılaşmaları ise 19 Eylül’de İzmir UTEM tesislerinde gerçekleşecek.

F.Bahçe ve Galatasaray’ı lige katmak istiyoruz

Bu sponsorlukla Hürriyet hangi kapıları açtı?
Hürriyet’in liglere sahip çıkmasıyla hem kulüplerimiz hem de ligimizin kalitesi değişti. Hürriyet’in kulüplere ve liglere sahip çıkıyor olması gibi görünen olayın temelinde oluşan bu rekabette çok iyi sporcular çıkaracağımızı düşünüyoruz. Başkanımız Ayda Uluç, Fenerbahçe ile görüştü. Fatih Çekirge de Fenerbahçe AsBaşkanı Nihat Özdemir ile görüştü. Bizim istediğimiz Fenerbahçe ve Galatasaray’ı da lige katmak. Onların katılımı lige renk katacağı inancındayız.

Doğru yolda ilerliyoruz

Federasyon olarak gelecek planlarınız nelerdir?

Marsel dünya sıralamasında 100’ün içine girdi, Çağla çok iyi gidiyor. Kamuoyunda da çok ilgi görüyoruz. Sponsorlarımız artmaya başladı. Demek ki doğru yolda ilerliyoruz. Hürriyet’in bu işin içerisinde olmasından dolayı çok iyi şeyler olacağını düşünüyorum. Önceden biz sponsorlara giderdik şimdi ise onlar geliyor. Federasyon olarak da tabana daha çok yayılıp tavanda olabilmek ve ülkemizi olimpiyatlarda temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz.

Anadolu ligleri oluşacak

TENİS sporunun çok daha geniş kitlelere yayılması gerektiğininin altını çizen Türkiye Tenis Federasyonu Başkanvekili Cengiz Durmuş, “Hürriyet’in sahip çıkmasıyla umuyorum Anadolu ligleri de oluşacak. Anadolu’da tenisçilerimiz var. Ama bu sayede daha da çoğalıp ses getirecekler” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz