« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi ki varsın

GALATASARAY, moral açıdan düzelmeye başladığı bir dönemde kendi sahasında nispeten kolay bir maça çıktı.

Kanat ATKAYA
SON GÜNCELLEME
Fatih Terim, forvet hattını güçlü tutarak, belli ki maçı erken dakikalarda koparmayı amaçlıyordu. Fakat önce rüzgar, sonra da kapalı Samsunspor, G.Saray'a erken gol bulma şansını vermedi. Sürekli adresini bulmayan ortalar yapıldı Samsunspor ceza alanına. Bu adresini şaşıran topları, kaleci Shorunmu ve Samsunspor'un en başarılı oyuncusu Şenol, zamanı gelmiş meyve gibi topladılar.

İkinci yarı rüzgarı arkasına alan G.Saray, ilk yarıya oranla daha isabetli paslarla oynamaya başladı. Bu sezon sarı kırmızılı ekibin artık kronikleşen top kayıpları yine göze çarptı. Fakat önceki maçlara göre daha isabetli paslar attıklarını söylemek mümkün.

Teşekkürler Hakan

Dün geceki maçın akıllarda kalan en büyük güzelliği Hakan Şükür'ün golüydü. Tecrübeli santfor Jeneriklere geçecek güzellikte bir gol attı ve Türkiye liglerinin 200'ler Kulübü'ne girmeye hak kazandı. Aslında bu yazıyı sadece Hakan Şükür'ün üstüne kurmak gerekirdi. Türk futbol tarihinde, bu kadar başarılı olmuş futbolcuların sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Fakat Hakan kadar eleştirilen bir başka futbolcu daha hatırlamıyorum.

Açık konuşayım, ben her zaman Hakan Şükür'cü oldum. Genel kalıpların dışında bir futbol anlayışı olduğunu düşündüm. Bu kadar eleştirilen hatta zaman zaman yerden yere vurulan Hakan, belki de bu sezonun şu ana kadarki en güzel golünü atarak, 200'ler Kulübü'ne girdi. Bence Hakan'dan özür dilenme vakti çoktan geldi. Hakan'ı hem bu yeni başarısı hem de enfes golü için bir kez daha tebrik ediyorum. Teşekkürler Hakan Şükür, iyi ki varsın.

Bunları da Beğenebilirsiniz