« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi ki G.Saray’dan gitmemişim

FIFA’nın "Bir oyuncu yılda 3 takım değiştiremez" maddesine takılarak Armina Bielefeld’e transferi gerçekleşmeyen Heinz, golleriyle geri döndü, herkesi sevindirdi. Çek yıldız, "2 gol atarak çıkış kapısını buldum" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
Çek milli takımının değişmez oyuncusu o. Eric Gerets çok istedi, G.Saray’a M.Gladbach’tan geldi. Bir türlü uyum sorununu aşamadı. İstenmeyen adam oldu. FIFA’nın "Bir oyuncu yılda 3 takım değiştiremez" maddesine takılarak Armina Bielefeld’e transferi gerçekleşmeyen Heinz, G.Antep ve D.Bakır’a attığı gollerle kendisine geldi, klasını da yavaş yavaş göstermeye başladı.

Ayrılmayı düşündüm

Son maçlardaki performansıyla tüm dikkatleri üzerine çeken Çek futbolcu, "G.Saray’a bir türlü alışamamıştım. Defalarca ayrılmayı düşündüm. Buradaki tek sorunum uyum problemini atlatamamdı. Bir çıkış yolu arıyordum. Ancak kapılar sanki yüzüme kapanıyordu. Almanya’ya dönmek istediğimde Gerets bana çok kızmıştı. Onun sayesinde 2 gol atarak çıkış kapısını buldum.

Kötü futbolcu değilim. Ama buradaki insanlara kendimi gösteremedim. Herkesin bana kuşkuyla bakması beni üzüyordu. Şimdi 2 gol attım ve, "Ben aslında buyum" mesajı vermeye başladım. Artık başım dik. Bu daha başlangıç. Bu gollerin devamı gelecek. İyi ki G.Saray’dan ayrılmamışım. Daha da yararlı olacağım" dedi. Gerets ise oyuncusu hakkında şöyle konuştu:

Ona güvenim sonsuz

"Biz Heinz’ın iyi futbolcu olduğunu en başından beri biliyorduk. Eğer öyle olmasaydı şimdi Galatasaray’da benimle olmazdı. Heinz güvendiğim ve değer verdiğim oyuncularımın arasında. İnanmadığım bir oyuncuyu transfer ettirmezdim. Heinz gerçekten sol ayağını iyi kullanan bir oyuncu. Heinz’ın takıma alışamaması beni de korkuttu. Şimdi kendisine geldi."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler