Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

İyi ki bir yere gitmediniz

Ayşen GÜR

Sevgili okuyucular, eğer beni okuyorsanız, siz de benim gibi biraz olsun boşalan güzel İstanbul'dasınız demektir.

Ne mutlu size. Bakın, krize filan aldırmayarak güney vilayetlerimize dinlenip eğlenmeye gidenler perişan oldular. Karların kestiği yollarda jandarma misafirhanelerine sığındılar.

Ekonomik kriz, af, ölüm orucu, cezaevi operasyonu gibi arka arkaya tokatlar yedikten, bunca ağır günler geçirdikten sonra bir tatil dönemine girdik. Şu bir haftalık dönemde artık bizi daha fazla sınama Allahım diye dua ediyorum.

Hiç değilse yedi gün bırak da nefes alalım Yarabbi!

Konservatuarda baz istasyonu

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü 2. sınıfta okuyan bir okurumuz şöyle yazıyor:

‘‘Kadıköy Meydanı'nda bulunan okul binamızın üzerindeki birden fazla baz istasyonu nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyoruz. Okula geldiğimiz andan, ayrıldığımız zamana kadar süren baş ağrılarımız artık dayanılmaz boyutlara geldi. Okul yönetimine bu konudaki şikayetlerimizi götürdüğümüzde şaşırtıcı cevaplarla karşılaştık. Bu durumun Kadıköy Belediyesi'ne Kaymakamlığa ve diğer ilgili kuruluşlara iletildiğini, fakat kayda değer bir sonuca ulaşılamadığını belirttiler. Zaten zor şartlar altında devam ettirilmeye çalışılan sanat çalışmaları bu sayede iyice içinden çıkılmaz bir hal alıyor.’’

Ulaştırma Bakanlığı'nın çıkardığı ‘‘Mobil Telekomünikasyon Şebekelerine Ait Baz İstasyonlarının Kuruluş Yeri, Ölçümleri, İşletilmesi ve Denetlenmesi Hakkında Yönetmelik’’, mülki amire, yani kaymakama okul ve hastanelere takılacak baz istasyonlarını onaylamama hakkını veriyor. Ancak ne yazık ki, ‘‘okullar’’ denilirken, sadece ilköğretim okulları ve liseler düşünülmüş, yüksek okullar bunun dışında bırakılmış.

Ama ben yine de, Kadıköy Kaymakamı ile Kadıköy Belediye Başkanı'nın bu soruna isterlerse çözüm bulabileceklerini düşünüyorum.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI