Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi gelecekler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

İnsanım, yorgundum, yorulmuştum... Beşiktaş'ın Antep yenilgisi sonrası eski ama eskimeyen dostum, patronum Nezih Alkış'tan senelik iznimi istedim. Nezaket gösterdi. Bu arada gösterdiği nezaketin içine, gündemi tutan bir şeyler de sıkıştı. Tabii ki göz ucuyla baktığım, kulak arkasıyla dinlediğim, söylemek istediklerim de var.

Toshack gitti. Prensip olarak ölenle, gidenin arkasından konuşmam. Ama kısaca iki laf edeyim istiyorum. Sağlığında son bir konuşma yapmıştık. Dediğim en son sözü hatırlıyorum; ‘‘TOSHACK SEN PROFESYONELSİN, BEN BEŞİKTAŞLI'YIM.’’ İşte bu kadar kısa... Benim dükkan kapalı iken Beşiktaş, Ankara'da kupanın ilk ayağında, aldanmıyorsam final için garanti kartını cebine koydu. Sonra oynanan bir Altay maçı var. Altay kazanmaya daha yakındı. Üç puanlı ligde berabere kalmanın matematiği ne kadar bozuktur biliyorum.

VEFASIZ OLMAMAK LAZIM

Sonrası Toshack'ın yokluğunda, Fuat'la geçilen bir Bursa var. Eksik ziyade kadroyla eldeki mevcudun en iyisi sahaya sürüldü. Fuat'ı futbolculuğundan bu yana çok severim. Hem adam gibi adamdır, hem de iyi bir futbol insanı. İyi bir nedeni yoksa, iyi laflar da edemez. Fuat şık bir adam. Şimdi başında olduğu direksiyona sokaktan gelmedi. Beşiktaş'ın formasında emeği, teri var. Teknik adamlığa soyunduğundan bu yana en üst seviyeyi zorluyor. Yakışıyor da... Beşiktaş yönetiminin son seçimden sonra aldığı en akılcı karar, Fuat'la bu sezonu bitirmek. Beşiktaş'ın şu an bulunduğu yere hep beraber bir göz atalım... Ligde zirvenin içinde, kupada hemen hemen finalist. Bu, kendiliğinden olmaz. Toshack sağken hep aynı şeyleri söylüyordum: ‘‘TOSHACK İŞLERİN YARISINI İYİ YAPIYOR, YARISINI DA KÖTÜ.’’ Fazla da vefasız olmamak lazım. Bu takım, yarısı iyi yapılanlarla burada.

DİLİNİ İYİ KULLAN

Şimdi bak güzel kardeşim Fuat... Benim bildiğimi, sen de biliyorsun. Her büyük camiada olduğu gibi, Beşiktaş'ın da kendine göre gelenek-görenekleri var. Bunları buruşturmadan hatta deforme etmeden, bu takımın patronluğunu yap. Şüphem yok ama dilini iyi kullan. Duygularla, doğrular kendi aralarında hep çift kale oynar. Fuat, senin doğruların duygularını yensin istiyorum. İyi başladın, öyle de gidecek. Sakın ola Şifo ile Ayhan'ı birbirinden ayırmaya kalkma. Onların saha içinde kuracağı futbol tezgahı seni utandırmaz. Bir beklentim daha var... Çok da inanarak dile getiriyorum; Amokachi önümüzdeki sezon gider mi, gitmez mi bilemem. Bildiğimi söyleyeyim; kalan maçlarda sen Amokachi'yi bir türlü bir türlü iyi kullanacaksın.

Fuat'çığım, başlıktaki ‘‘İyi gelecekler’’ temennim ve seninle bunu yakalacağımıza inanıyorum.
Bunları da Beğenebilirsiniz