TEKİRDAĞ HABERLERİ

“İyi Dersler Şoför Amca” Eğitim Semineri

IHA
21.10.2015 - 11:42Son Güncelleme : 21.10.2015 - 11:43

TEKİRDAĞ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VE JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI ORTAKLAŞA, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİNE VE JANDARMA TRAFİK TİMLERİNE, EĞİTİCİ EĞİTİM SEMİNERİ VERDİ.

IHA

Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri’ne ve trafik timlerine, “İyi dersler Şoför Amca” projesi kapsamında eğitim semineri verdi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen eğitici eğitim seminerine, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Jandarma Trafik Tim’leri katıldı. 2015- 2016 eğitim öğretim döneminde “İyi Dersler Şoför Amca” projesi kapsamında eğitim verildiğini belirten Jandarma Kıdemli Çavuş Uğur Palancı, “Milli Eğitim Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı işbirliğinde düzenlendi. Projenin amacı, taşımalı eğitimde bulunan sürücülerin bilinçlendirilmesi, şoförlerin taşımada dikkat edeceği hususlar, sürücü öğrenci ilişkileri, sürücü okul idareleri ilişkilerini kapsamakta. Biz eğitmenler olarak ilçelerden gelen arkadaşlara konuyla ilgili eğitici eğitimi vererek taşımalı eğitim yapan sürücülere bu eğitimin aktarımını sağlayacağız. Amacımız taşımalı araçlarda kazaların azalması, öğrencilerin güvenli yolculuk yapmalarının sağlamak” dedi.
Tekirdağ İl Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Öz, eğitici eğitmenlere verilen kurslar sayesinde servis şoförlerinin daha eğitimli hale getirilmesini amaçladıklarını ifade etti. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Harun Öz, “İyi Dersler Şoför Amca” projesi, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın trafikte sorumluluk projesi altında 2004’te hayata geçirildi. “İyi Dersler Şoför Amca” projesinin amacı taşımalı eğitimde görev yapan şoförlere trafik eğitimi, ilk yardım eğitimi konusunda bilgi ve becerilerini arttırarak şoförlerin kapasitelerini geliştirilmektir. Projenin hedef kitlesi, taşımalı eğitimde görev yapan taşımalı eğitim şoförlüğü yapan kişilerdir. Okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve şoförlere yönelik iletişim çalışmaları ve trafik kuralları konusunda farkındalığı geliştirmek için çalışmalar yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden “İyi Dersler Şoför Amca” Eğitim Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 11 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça “İyi Dersler Şoför Amca” Eğitim Semineri haberi güncellenecektir.

  TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   13:13
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı