« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"İyi bir sonuçla döneceğiz"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Şampiyonlar Ligi'nde yarın oynayacakları CSKA Moskova maçından galip ayrılarak grupta avantajlı bir duruma gelmek istediklerini söyledi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Teknik direktör Güneş ve futbolcu Halil Altıntop, karşılaşmanın oynanacağı Lujniki Stadyumu'nda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Grupta henüz ilk yarının tamamlanmadığını belirten Güneş, "Yarınki maçtan sonra ilk yarıyı tamamlamış olacağız. İlk yarıda alacağımız sonuçlar önemli ve yine lider olarak dönmek istiyoruz. Bizi sonuncu görenlere şunu söylemek istiyorum: Bu grupta sonuncu da olabilirdik lider de. Hem İnter, hem de CSKA iyi ve güçlü takımlar" diye konuştu.

CSKA ile yarın akşam yapacakları karşılaşmanın son derece zorlu geçeceğini söyleyen Güneş, "Rakibimizin çok yaratıcı oyuncuları var. Burada

kazanmamız halinde çok büyük bir avantaj sağlayacağız ve ikinci maç için çok rahat oluruz. Hedefimiz yarınki maçta güzel futbol oynamak ve maçı kazanmak. Amacımız play içinde çok iyi bir karşılaşma izletmek" dedi.

Bir basın mensubunun sorusu üzerine Moskova'ya 19 oyuncuyla geldiklerini vurgulayan tecrübeli çalıştırıcı, "13 oyuncu yok burada. Bunlardan 3-4 tanesi sakat, bir tanesi cezalı. Şu anda bayağı eksiğimiz var ama sahaya çıkan oyuncularımızı eksik olarak görmüyoruz. Volkan listede yok. Burak cezalı olduğu için, Paolo Hendrik ve Vitek sakat olduğu için yok" şeklinde konuştu.

Şenol Güneş, yarın akşamki maçta cezasının sona ereceğinin hatırlatılması üzerine, "Saha içinde olma önemli ama daha önemlisi takım havası oluştuğu zaman, bu yaratıldığı zaman ve oyuncularla ahenk içinde olduğunuzda saha içinde olmanızın çok da önemi yok. Benim sahada olmamdan ziyade oyuncuların ne verdiği önemli" dedi.

Trabzonspor'un çok kolay gol yediği yolundaki eleştirileri nasıl değerlendirdiğini sorulması üzerine Güneş, "Futbol bir oyun. Eleştiri yapma hakkı gayet normal. Son müsabakada yediğimiz goller doğrudur, bize yakışmadı ama futbolun da güzelliği de biraz burada. Bu tip yorumların futbolcularım üzerinde olumsuz etki yapacağını düşünmüyorum. Takım olarak iyi savunma yaptığınızda iyi sonuçlar alabilirsiniz. Yarın da tüm takım olarak savunma ve tüm takım olarak hücuma dönük oynayacağız. Ama henüz yeni bir takım olduğumuzdan dolayı zaman zaman hem takım oyununda, hem de bireysel oyunda hatalarımızın olduğu doğrudur. Takım olarak üst düzeye çıkmayı amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Bordo-mavili futbolcu Halil Altıntop ise, İnter'in grupta favori gösterildiğini ancak kendilerinin de takım içindeki "arkadaşlık ve takım ruhunu" sahaya çok iyi yansıtmaları sayesinde liderliğe yükseldiklerini ifade ederek, "Şampiyonlar Ligi'nde her maç çok zor. Her takımın kendine göre gücü var. Yarın aynı disiplinle, aynı ciddiyetle karşılaşmaya çıkarsak iyi bir sonuçla döneceğimizden eminim" diye konuştu.

Altıntop, CSKA'nın süratli futbolunun kendilerini korkutup korkutmadığı yolundaki bir soru üzerine de, "Hava şartları mükemmel. Bizim Türkiye'de bildiğimiz hava şartları farklı ve sıcak. Biz profesyoneliz ve hava şartlarına uyarız. 'Korkma' sözünü doğru bulmuyorum sonuçta bu bir oyun. Kendimizden eminiz ve o yüzden seyircilerin iyi bir karşılaşma izleyeceğini düşünüyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz