« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi bir ortaklık kurduk

Dünyanın en önemli isteka üreticilerinden İtalyan Longoni firmasının, eski milli bilardocu Semih Saygıner adına yaptığı “The Prince”(Prens) istekaları dünya genelinde 60'dan fazla ülkede satışa sunuldu.

A.A
SON GÜNCELLEME

Semih Saygıner ile geçen yıl Ağustos ayında bir anlaşma imzalayan İtalyan Longoni firması, anlaşma doğrultusunda “The Prince” adıyla hazırladığı seri üretim istekaları dünya genelinde 60'dan fazla ülkede satışa çıkardı.

İtalyan Longoni firmasıyla iyi bir ortaklık kurduklarını ifade eden Saygıner, “Bir Türk'ün böyle bir firmayla iş yapması çok gurur verici. Burada ben ülkemi temsil ettim. Gençlere de örnek olacak, onları motive edecek bir olay bu” dedi.

AA muhabirinin istekayla ilgili sorularını da yanıtlayan Saygıner, “The Prince” istekalarının daha çok profesyonellere yönelik olduğunu belirterek, “(The Prince) benim lakabım. Öyle isim verildi. Bu daha çok Custom Pro dedikleri bir model. Üst düzey oyuncular için” diye konuştu.

Saygıner, kısa bir süre önce İtalya'ya gelerek, firmanın tasarımcısı Claudio Frigerio ile gençler ve kendi adına hazırlanacak seri üretim istekalar için birlikte çalıştıklarını kaydetti. Seri üretilecek özel istekaların yaklaşık 4 bin ile 5 bin avro değerinde ve üst düzey olacağını bildiren eski milli sporcu, “Üzerinde çalışılan bu isteka acayip bir model oldu. Ben 30 yıldır bilardo oynuyorum. Ben acayip diyorum öyle düşünün. İsteka hazır olduğunda Türkiye'de tanıtımı yapılacak” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz