« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi bir galibiyet aldık

Voleybolda, Erkekler Avrupa Şampiyonlar Ligi (A) Grubu'nda CSKA Sofya'yı 3-1 mağlup eden Arkas Spor'un antrenörü Glenn Hoag, turnuvaya galibiyetle başlamanın önemli olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Hoag, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, Şampiyonlar Ligi'ne galibiyetle başladıkları için mutlu olduklarını belirtti.

Karşılaşmanın ilk setinde servis karşılamada sorun yaşadıklarını vurgulayan Hoag, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Ivanov, atakları çok iyi yönetti. Bizim için ilk seti kazanmak çok zordu. İlk setin ardından biraz daha servise yüklenip baskı uyguladık. Bravo, sakat sakat oynamasına rağmen takıma iyi liderlik etti ve maça iyi odaklandı. Çok daha iyi çalışmamız lazım. CSKA Sofya da oyununu ilerletecektir.”

Arkas Sporlu Bülent Kandemir de iyi başlayamadıkları müsabakada daha sonra toparlandıklarını belirterek, “Serviste de ağırlığımızı koyduktan sonra iyi bir galibiyet aldık. Güzel başladığımız için mutluyuz” dedi.

CSKA Sofya

CSKA Sofya Antrenörü Alexandar Popov ise Arkas Spor'u tebrik ederek, antrenör Glenn Hoag'u çok iyi tanıdığını ve çok beğendiğini söyledi.

İlk iki set iyi oynadıklarını kaydeden Popov, “Ancak rakibimiz ortadan atakları çok iyi yaptı. Pasörle orta oyuncu arasındaki bağlantıyı yitirince maçı kaybettik. Bir sonraki maç umarım daha başarılı oluruz” dedi.
CSKA Sofya oyuncusu Nikolay Ivanov ise ilk set iyi oynamalarına rağmen Arkas Spor'un daha sonra iyi atak yaptığını ve maçı çevirdiğini, zamanla daha iyi hale geleceklerini kaydetti.

Bunları da Beğenebilirsiniz