« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi bir başlangıç yapmak istiyoruz

Voleybolda Avrupa Ligi'nde yarın Belarus ile karşılaşacak (A) milli erkek ve bayan milli takımları moral yemeğinde bir araya geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TVF Başkent Voleybol Salonu'nda verilen yemeğe Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık, (A) Milli Erkek Voleybol Takımı Antrenörü Veljko Basic, Bayan Milli Takım antrenörü Marco Aureilo Motta ve sporcular katıldı.

Veljko Basic, konuşmasında, bu tür turnuvalarda başlangıç karşılaşmalarının önemli olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Uzun bir sezonun ilk maçına çıkacağız ve iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. Sıkı çalışıyoruz. Yarın oynayacağımız karşılaşmanın bizim açımızdan iyi geçeceğini düşünüyorum. Mücadele ettiğimiz grup çok sert ve 3 rakibimiz de iyi. İki gün üst üste maçlar yapacağız. Her maçta aynı seviyeyi tutturmak zor. Yarın Burutay bizimle olamayacak. Bu nedenle sistemi değiştirmemiz gerekecek. Rakibimizi geçen yıldan tanıyoruz, antrenmanlarını da izleyeceğiz ve buna göre bir kurgu yapacağız.”

(A) Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Marco Aureilo Motta da “Çalışmalarımız iyi gidiyor. İlk 3 hafta izleyenlere hazır gözükmeyebiliriz. Dörtlü finallere hazır olmayı hedefliyoruz ve programımızı buna göre ayarladık. İyi sonuçlar alarak seyircimizi mutlu edeceğiz” diye konuştu.

Avrupa Ligi'nde bayanlar ve erkeklerde (C) grubunda yer alan Türkiye, 1. ayak maçlarında yarın hem bayanlar hem erkeklerde Belarus ile karşılaşacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz