« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İyi başladık kötü bitirdik 86-67

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Basketbol Milli Takımımız, Almanya'ya yenilerek Avrupa 8’incisi oldu.

Tutuk oyun

Şampiyonaya çok iyi başlayan ve çeyrek finale yükselen millilerimiz, önce Fransa'ya yenilerek yarı final, daha sonra da Litvanya'ya mağlup olarak olimpiyatlara gitme şansını kaybetmişti. Dün oynanan 7'ncilik, 8'incilik maçında da daha önce yendiğimiz Almanya'ya farkli kaybettik ve Avrupa 8'incisi olduk.

İyi başladık kötü bitirdik

Baketbol Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası'ndaki son maçında daha önce grupta yendiği Almanya'ya 86-67 yenilerek şampiyonayı 8. sırada tamamladı.

Oyuna oldukça tutuk başlayan Milli Takımımız, savunma yapamadığı gibi hücumda da bir türlü skor bulamayınca kontrolü Almanya'ya kaptırdı. Rakip hucümları çember altından uzaklaştıramayınca bu bölgeden bir çok sayı yedik ve 5. dakikada 15-5 geriye düştük. Bundan sonra Mehmet Okur'un gayretiyle hücumu biraz toparladık ama, savunmada yine çok kolay sayılar yeyince devreyi 48-36 yenik kapadık.

İkinci yarı tam bir mahalle maçını andırıyordu. İki takım da hata yapmakta birbirleriyle yarıştığı karşılaşmada skorerlerimizi yine devreye sokamadık. Bizden daha disiplinli oynayan Almanya'nın hücumlarını önleyemedik ve maçı 86-67 gibi farklı bir skorla kaybederek Avrupa Şampiyonası'nı 8'incilikle noktaladık.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.