BALIKESİR HABERLERİ

İvrindi’de Çiftçilik Faaliyetleri Çeşitlendirilecek

IHA
11.10.2015 - 13:50Son Güncelleme :

ÇİFTÇİLİK FAALİYETLERİ ÇEŞİTLENDİRİLECEK

IHA

Balıkesir’in İvrindi ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünün öncülüğünde düzenlenen bir toplantıda , AB tarafından verilen destekler konusunda bilgiler verilirken, çiftçilik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi kararlaştırıldı. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Balıkesir İl Koordinatörü Mehmet Zahit Döğdü, tarımsal desteklerden yararlanma şartlarını anlatırken, İlçe Müdürü Dursun Okur da, çiftçilerin AB desteklerinden daha çok yararlanmalarını istedi
İvrindi belediye Düğün Salonunda düzenlenen toplantının açılışında bir konuşma yapan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Dursun Okur; ilçe de tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çalıştıklarını söyledi. Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Balıkesir İl Koordinatörü Mehmet Zahit Döğdü, AB tarafından verilen desteklemeler konusunda bilgiler verirken, desteklerden yararlanmanın yollarını anlattı. Mehmet Zahit Döğdü, artan destekler ve ürün çeşitliliği konularında bilgiler verdi. Mehmet Zahit Döğdü, katılımcıların konu ile ilgili sorularını da yanıtladı. İvrindi de, 5 adet sulama göletinin faaliyete geçmesiyle birlikte binlerce dekar alanın sulu tarıma açıldığını anlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dursun Okur, çiftçilerin desteklemelerden daha çok yararlanmalarını istedi. Sulu tarıma açılan alanlarda üretilen turşuluk acı biberin çiftçilerin yüzünü güldürdüğünü anlatan Müdür Dursun Okur,” Bu yıl 2 bin dekar alanda ekilen turşuluk acı biber çiftçilerin yüzünü güldürdü. Şimdiden, önümüzdeki yıl 5 bin dekarlık acı biber ekimi konusunda sözleşmeler yapıldığını görüyoruz. Bu da çiftçimiz için çok önemli bir gelişmedir. İlçemizde tavukçuluk da gelişmektedir. Tavuk gübrelerinin bir yerde toplanması için de çalışma yapıyoruz. Çiftçilerimizin AB desteklerinden daha çok yararlanmalarını istiyoruz. Bunun için bu toplantı çok yararlı olmuştur. Bizleri bilgilendiren Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Balıkesir İl Koordinatörümüz Mehmet Zahit Döğdü’ye, bize her türlü desteği veren Belediye başkanımız Recai Baytar’a ve toplantımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Toplantıyı, Belediye Başkanı Recai Baytar ile banka müdürleri, halk eğitimi müdürü, muhtarlar ve üreticiler izledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden İvrindi’de Çiftçilik Faaliyetleri Çeşitlendirilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İvrindi’de Çiftçilik Faaliyetleri Çeşitlendirilecek haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:53
 • Yatsı
  19:27
Sayfa Başı