« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ivkovic'in yerine Bartzokas geldi

Son Euroleague şampiyonu Olympiakos, Dusan Ivkovic’ten boşalan başantrenörlük görevine Georgios Bartzokas’ı getirdiğini açıkladı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eurosport’un derlediği habere göre; Yaz döneminde Cantu koçu Andrea Trincheri, Brose’nin antrenörü Chris Fleming ve geçen sene Bilbao ile önemli başarılar yakalayan Fotis Katsirakis gibi isimlerle ilgilenen Olympiakos, kararını verdi. Panionios’un başında geçiren Georgios Bartzokas ile iki yıllığına anlaştığını açıklayan Pire ekibi, 47 yaşındaki antrenör ile iki yıllık sözleşme imzalayacak.

Bartzokas göreve gelmesinin ardından Olympiakos resmi sitesine, “Önemli bir geçmişe sahip Olympiakos’ta çalışacak olmak bana gurur veriyor. Bay Angelopoulos’a bana böyle bir fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

22 yaşında geçirdiği sakatlıklar nedeniyle basketbolu bırakan Bartzokas, o tarihten sonra Maroussi’nin başında olan Panagiotis Giannakis’in ekibine katılarak koçluk kariyerine başladı. 2006 yılında Larissa’nın başına tecrübeli antrenör, kulübünü tarihinde ilk kez Yunanistan Play-Off’larına sokmayı başardı. Bir sonraki sezonda da bunu tekrarlayan Bartzokas, ardından Maroussi’nin başına geçti. Maroussi’yi de 2010 yılında Yunanistan Play-Off’larında yarı finale taşıyan Bartzokas, Yunanistan Ligi’nin en iyi antrenörü seçildiği 2009-10 sezonunda da Maroussi ile beraber Euroleague de Top16 tecrübesi yaşayarak önemli bir başarıya imza atmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz